UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нацслужбі здоров’я пояснили, кому в Україні робитимуть швидкі тести на антиген

При центрах надання первинної меддопомоги відкриють пункти тестування на коронавірус.

Національна служба здоров’я  оновила порядок тестування на коронавірус. Зміни стосуються, зокрема, переліку громадян, яким робитимуть швидкі тести на антиген.

«До стандарту первинної медичної допомоги додано скринінгове обстеження – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування», - йдеться у повідомленні на сторінці служби Facebook.

Тести на антиген робитимуть:

Швидкі тести надходитимуть до регіональних Департаментів охорони здоров'я і звідти розподілятимуться по лікарнях. Скринінгове дослідження проводиться за умови наявності відповідних тестів у медзакладі.

Крім того, у першому кварталі 2021 року при Центрах надання первинної меддопомоги з’являться пункти тестування на ковід. З 22 грудня 2020 року послуга з відбору і транспортування біоматеріалу до лабораторій є складовою надавача послуг «первинки».

«Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади», - додається у повідомленні.

Зміни у тестуванні на COVID-19 на первинній ланці медичної допомоги. Пресбрифінг НСЗУ 11.01.2021. ✅ Реформа первинки...

Опубликовано НСЗУ Національна служба здоров'я України Понедельник, 11 января 2021 г.

Читайте також: Кабмін України дозволив експрес-тестування на антиген при в'їзді з окупованого Криму і ОРДЛО

31 грудня 2020 року в Україну привезли першу партію експрестестів на антиген коронавірусу. 225 тисяч тестів розподілять і направлять в регіони. Постачання наступної партії очікується на початку січня 2021 року. Загалом ДП «Медичні закупівлі України» законтрактували понад 3,3 млн експрестестів.

Що з приводу тестування говорить чинне законодавство; чи є у держави на це кошти і як вони витрачаються? У всіх цих питаннях, а також в тому, скільки було виділено Міністерству охорони здоров'я з Фонду на боротьбу з COVID-19, і скільки та на що міністерство з цієї суми витратило, розбиралася Оксана Сухорукова в статті «Право на життя, або Тест на достаток» для ZN.UA.