Правоохоронці затримали двох підозрюваних у нападі на активіста ВО "Автомайдан-Одеса", члена Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Віталія Устименка. Затримані стверджували, що є військовослужбовцями Збройних сил України та ніколи раніше не були в Одесі, повідомляє "Думська".
За словами прокурор Одеської області Олега Жученка, обидва підозрювані затримані в Кривому Розі.
"Їх прізвища Р. і Г. Обидва раніше служили в полку "Азов". Після демобілізації їх зарахували до лав "Національного корпусу", - повідомив журналістам їх співрозмовник.
Підозрювані стверджують, що є військовослужбовцями 54-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ, що дислокується у Бахмуті Донецької області.
За даними журналістів, мешканець Кривого Рогу Станіслав Руденко дійсно служив в "Азові" (позивний "Кідур") рядовим бійцем, згодом - інструктором. Там же служив "підозрюваний Р.".
У 2016 році Руденко перевівся до 54 ОМБр, але вже тривалий час перебуває у списку дезертирів, повідомили в штабі бригади. У складі бригади брав активну участь в антитерористичній операції (АТО) в Донбасі, відзначився в кількох боях.
Службу в Збройних силах України чоловік почав у 2010 році, у Повітряних силах ЗСУ. Згодом став контрактником Військово-морських сил, служив у Криму, звідки передислокувався в Одесу (до або після анексії півострова Росією – не вказується). Командував відділенням у роті охорони штабу ВМСУ.
У січні 2015 року Приморський районний суд Одеси визнав його винним за статтею 410 КК України - викраденні трьох пістолетів Макарова. Але звільнив від покарання з трирічним випробувальним терміном. Після чого чоловік перебрався в "Азов".
Liga.net зв'язалася з прес-службою полку "Азов", "Національного корпусу" і прокуратурою Одеської області. Однак там не змогли підтвердити або спростувати інформацію про службу і приналежність Руденка до цих організацій, пообіцявши перевірити інформацію. У прокуратурі уточнили, що її надали слідству самі затримані.
У середу, 26 вересня, Київський районний суд Одеси обирає підозрюваним запобіжний захід. Суддя задовольнив клопотання прокурора і відправив Руденка до СІЗО на 53 дні. Затримані провину не визнають.
"Мотиви злочину з'ясовує слідство. Поки все свідчить про те, що вони отримали замовлення від лідера одеської псевдопатріотичної організації (не "Національного корпусу"), якому заважав Устименко. А він, цей лідер, своєю чергою, тісно пов'язаний із ділками будівельного бізнесу", - пояснило журналістам джерело.
Нагадаємо, 5 червня на Віталія Устименка напали двоє озброєних зловмисників. Потерпілий отримав закриту черепно-мозкову травму, струс мозку, рубану рану в районі лівої скроні, забій грудної клітини, колото-різану рану лівої сідниці.
Це вже не перший замах на активіста. У лютому 2018 року у приміщенні Солом'янського суду Києва, де розглядалося клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному у корупції меру Одеси Геннадію Труханову, Віталія Устименка побила група "тітушок". За словами активіста, керував ними депутат Одеської міської ради Олександр Іваницький, член партії Труханова "Довєряй дєлам".
Своєю чергою генеральний прокурор України Юрій Луценко пов'язав напади на громадських активістів на півдні України зі спецоперацією з дестабілізації обстановки в регіоні. І висловив сподівання, що слідство зможе оперативно розкрити резонансні злочини.