У найближчі півроку опади не зможуть наповнити водосховища Криму, сподіватися на це не варто, заявила завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди метеорологічного Науково-дослідного інституту Національної академії наук України Вазіра Мартазінова в ефірі Радіо Крим.Реаліі.
«Ми можемо прогнозувати, що в грудні опади на території Криму очікувати не варто. Правда, вони йтимуть у вигляді дощу і мокрого снігу, тобто в горах не залишаться, тому розраховувати на них поки не має сенсу. У січні опадів може бути навіть менше норми, в лютому - в межах норми. Весна теж не рятує: в березні опадів буде менше, ніж зазвичай, а квітень став дуже сухим, розраховувати на нього не варто», - розповіла Мартазінова.
За словами синоптика, сам характер опадів не дозволить наповнити водосховища, як раніше.
«І в Криму, і в Україні в цілому опадів стало дуже мало. Тільки в окремі дні йдуть екстремальні дощі, але вони загальну картину не змінюють... Таким є сучасний стан клімату Криму, і не можна очікувати, що погода буде більш вологою. Ми йдемо до посухи», - уклала Мартазінова.
Відзначимо, що цивільному населенню в Криму в рік потрібно близько 100 млн кубометрів води. У Міністерстві охорони навколишнього середовища і природних ресурсів заявили, що поки питного ресурсу на півострові вистачає.
У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурсов вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.
За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.
Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".
У той же час міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.
Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар " Обережно, Крим. Слизько і боляче " для ZN.UA.