UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нацполіції повідомили подробиці про зброю для "тітушок" і вбивство журналіста Веремія

Доля більш 408 рушниць, виданих з бази міністерства внутрішніх справ під час лютневих протестів, залишається невідомою.

МВС не встановило місцезнаходження понад 400 одиниць вогнепальної зброї, які були видані зі складів міністерства співробітникам "Беркута" і членам організованих злочинних груп ("тітушок"). Про це повідомив заступник департаменту карного розшуку Національної поліції Сергій Тихонов під час брифінгу в середу, 18 листопада.

"Більшість зброї, виданої правоохоронцям, військовим і "тітушкам" у лютому 2014 року, вже повернуто на склади, але невідоме місцезнаходження 408 автоматів. Шість рушниць були вилучені у представників організованих злочинних груп", - повідомив Тихонов.

За інформацією начальника управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка, видача зброї "тітушкам" відбувалася після розстрілів 18 лютого. "Видача зброї здійснювалася вже після розстрілів, тобто ввечері 18 лютого. Влада вже на той час вважала, що правоохоронні органи в своїй частині дії здійснили, далі вони вже озброюють "тітушок", які, ймовірно, будуть захищати", - сказав він.

Горбатюк зазначив, що зі складів МВС представникам "тітушок" видали 408 одиниць вогнепальної автоматичної зброї і 90 тисяч патронів. Він також повідомив нові подробиці навколо вбивства журналіста В'ячеслава Веремія 19 лютого 2014 року.

"З шести вилучених автоматів двоє використовувалися при вбивстві журналіста Віталія Веремія (підозрюваних у вбивстві було двоє - ред). В акті обвинувального висновку, спрямованого до суду, присутні докази побиття журналіста безпосередньо перед моментом його розстрілу", - уточнив Горбатюк.

Читайте також: ГПУ назвала екс-главу МВС Захарченка відповідальним за підбір і координацію "тітушок"

В ніч на 19 лютого був убитий журналіст газети "Вісті" В'ячеслав Веремій. Він зі своїм колегою поверталися з роботи на таксі. На перехресті на машину напали тітушки, почали розгойдувати машину, витягли водія і пасажирів і почали їх бити. Дві людини отримали травми, а журналіст помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення у живіт. ГУ МВС Києва порушило кримінальну справу.

У квітні 2014 року був затриманий другий підозрюваний у вбивстві Веремія.

18 листопада 2014 року в Генпрокуратурі повідомили, що справи Веремія, Вербицького, Луценка та Чорновол розкрито.