UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАБУ розповіли про ще одну справу щодо Злочевського

Детективи Бюро розслідують зловживання в Мінекології пыд час закупівлі послуг з дистанційного зондування Землі в 2011 році.

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження про ймовірні зловживання у Міністерстві екології та природних ресурсів у час, коли його очолював Микола Злочевський.

У прес-службі НАБУ уточнили, що детективи Бюро розслідують факти зловживань пыд час закупівлі Мінекології послуг з дистанційного зондування Землі в 2011 році, передає "Радіо Свобода".

Кримінальне провадження зареєстровано за статтями про привласнення, розтрату та заволодіння майном посадовими особами в особливо великих розмірах, відмивання грошей, зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення.

Станом на 2 лютого, повідомлення про підозру нікому з фігурантів справи не вручали.

Нагадаємо, 1 лютого "Економічна правда" з посиланням на власні джерела повідомила, що екс-міністр екології Микола Злочевський повернувся до України.

Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в часи Януковича з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.

У грудні 2015 року кримінальну справу щодо Злочевського було передано з ГПУ до НАБУ, а в серпні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила її, пославшись на недостатність зібраних слідством доказів.

У вересні 2016 року Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України зняти з розшуку Злочевського.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття всіх справ в Україні щодо групи і її президента Миколи Злочевського.

Компанія Burisma в ході слідства оплатила донараховані фіскальними органами України 180 млн грн податків, від сплати яких вона раніше ухилилася, а також штрафні санкції.

Burisma Holdings, що володіє контрольним пакетом ТОВ "Куб-Газ", українськими видобувними компаніями "Еско-Північ", "Парі", "Перша українська нафтогазова компанія" і "Алдеа". Усього компанія володіє і розробляє 20 ліцензій на видобуток вуглеводнів в Україні, і 99% видобутку припадає на природний газ.