У Національному антикорупційному бюро вважають, що до нападу на будівлю НАБУ в Києві можуть бути причетними член парламентської фракції "Народного фронту" Євген Дейдей і близький родич міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
"17 липня 2018 під час акції протесту організована група "тітушок" між 11:00 і 12:00 годинами увірвалася в будівлю НАБУ. Спочатку ці особи зайшли до громадської приймальні з метою передати звернення. У приміщенні приймальні вони зіпсували камеру відеоспостереження, виламали двері і металевий ролет, якими дане приміщення відокремлено від режимної території, і увірвалися до холу НАБУ", - повідомили у прес-службі Бюро ввечері у вівторок, 17 липня.
У НАБУ висловили обурення, що співробітники поліції не перешкоджали протиправним діям.
"Тільки після того, як ці так звані протестувальники почали трощити меблі і погрожувати працівникам НАБУ, представники МВС зайшли всередину і чемно попросили вийти", - уточнили в прес-службі Бюро.
У НАБУ не виключають, що напад на офіс є "свідомою, спланованою і організованою провокацією з боку представників певних політичних сил".
В Бюро заявили, що організатор нападу пов'язаний з народним депутатом Євгеном Дейдеем, щодо якого НАБУ відкрила провадження за фактом незаконного збагачення, а також "близьким родичем міністра внутрішніх справ".
Крім того в НАБУ стверджують, що мають у своєму розпорядженні факти централізованого підвезення учасників пікету під НАБУ, серед яких були представники соціально незахищених верств населення та яким платили гроші за участь в акції.
У НАБУ нагадали, що минулого тижня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження стосовно сина голови МВС Арсена Авакова Олександра (так звана "справа про рюкзаки").
"НАБУ висловило категоричну незгоду з цим рішенням і вважає, що детективи зібрали достатньо доказів для передачі справи в суд за звинуваченням у розтраті 14,5 млн гривень бюджетних коштів" , - підкреслили в Бюро.
У НАБУ назвали напад на офіс "атакою на НАБУ за принципову позицію в розслідуванні корупції представників правлячої еліт", а також оприлюднили запис камери відеоспостереження, яка зафіксувала напад групи осіб і дії співробітників поліції.
Нагадаємо, 17 липня в ході акції протесту під Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою група невстановлених осіб облила главу ЦПК Віталія Шабуніна зеленкою і закидала його тортами. Поліція, яка була присутня на місці інциденту, не стала затримувати нападників. Згодом у поліції відзвітували про затримання двох осіб, дії яких кваліфіковані як хуліганські. У ЦПК нарахували семеро чоловіків, які нападали на Шабуніна, й опублікували їхні фотографії.
Крім активістів, які вимагають відставки керівника САП Назара Холодницкого, на місце акції прийшов Ілля Ківа у супроводі групи підтримки, і вимагав зберегти Холодницького на посаді. Також під будівлею САП були присутні люди, переважно пенсійного віку, з плакатами з вимогами відставки директора НАБУ Артема Ситника. Однак, вони не могли чітко пояснити, чого вони вимагають, і хто керує антикорупційними органами.
Після нападу на Шабуніна між ним і Ківою розгорілася словесна перепалка. Голова ЦПК назвав опонента "аваківською шісткою", а той його – "провокатором".
За даними "Української правди", Ківу і Шабуніна облили зеленкою особи, яких привів до будівлі САП Всеволод Філімоненко, котрий називає себе журналістом.
Згодом група невідомих увірвалася до будівлі НАБУ, почала трощити меблі і кидатися тортами. Поліція, що прибула до Бюро, попросила їх вийти, і також не стала затримувати нікого безпосередньо на місці.