UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС вшанували пам'ять жертв Голокосту

Разом з тим, у міністерстві згадали тих, хто рятував постраждалих під час Голокосту – братів Шептицьких, отця Омеляна Ковча та Генріха Осташевського.

У Міністерстві закордонних справ України в понеділок, 27 січня, вшанували пам'ять мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни були закатовані нацистами через національність, повідомила пресслужба МЗС.

"Цього дня наші молитви і глибока шана тим, чиї імена закарбовані жертвами Шоа. Також цей день присвячений "жертві, стражданням і смерті величезної армії невідомих і незареєстрованих жертв, звичайних людей без розпізнавальних знаків на рукавах", – як писав колишній в'язень концтабору психолог Віктор Франкл", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, у міністерстві згадали тих, хто рятував жертв Голокосту – братів Шептицьких, отця Омеляна Ковча, Генріха Осташевського і тисячі інших.

"Встановивши Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту – підтримуємо пам'ять про ці жахливі події, щоб вони ніколи більше не повторилися, а також запобігаємо проявам ксенофобії, антисемітизму та іншої нетерпимості, які, на жаль, ще мають місце у світі", - додали в пресслужбі.

Зазначається, що сьогодні небезпека проявів ксенофобії та антисемітизму для України походить із сусідньої держави.

"Україна дає відсіч російському агресору, захищаючи Європу від полум'я ненависті. Закликаємо об'єднати зусилля задля збереження загальнолюдських цінностей і недопущення людиноненависництва, дискримінації і неповаги до людини", - резюмували в МЗС України.

Раніше президент України Володимир Зеленський у ході робочого візиту до Польщі взяв участь у меморіальному вечері, присвяченій 75-й річниці визволення Аушвіц-Біркенау.

Традиційним заходам в Освенцімі, де щорічно вшановують жертв Голокосту, передував Форум в Єрусалимі, що спровокував міжнародний скандал.

Президент Польщі Анджей Дуда відмовився летіти до Єрусалиму на Всесвітній форум пам'яті жертв Голокосту, так як йому не надали можливості виступити там. У той час, як президент РФ Володимир Путін був оголошений чи не головним гостем заходу. Аналогічне рішення прийняв президент Литви Ґіданас Науседа.

Президент України Володимир Зеленський полетів до Ізраїлю, незважаючи на те, що йому теж не дали слова. Проте вже в Єрусалимі українська делегація віддала свої місця в залі інституту Яд Вашем тим, хто пережив Голокост.

За даними DT.UA, візит Зеленського до Ізраїлю перебував під питанням, так як на Банковій сумнівалися в його доцільності.

Зеленський не виключав, що зможе поспілкуватися з Путіним на полях Форуму. На словах допускали таку можливість і в Кремлі. Але навіть коротка зустріч не відбулася.

Детальніше про складнощі з візитом Зеленського до Ізраїлю читайте в статті Володимира Кравченка "На межі міжнародного скандалу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".