У Міністерстві закордонних справ України прокоментували слова голови адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергея Гуйяша про те. що український Закон про освіту - "напівфашистський" , повідомляє прес-служба відомства у п'ятницю, 22 лютого.
У МЗС зазначають, що закон України "Про освіту" прийнятий у відповідності зі внутрішнім законодавством та міжнародними зобов'язаннями. Також він пройшов експертизу Венеціанської комісії. Рекомендації знаходяться у стадії виконання.
"Вважаємо неприпустимими подальші вимоги щодо зміни прийнятого законодавства, маніпулювання такими епітетами як "напівфашистський закон", як і фактами щодо його змісту", – йдеться у заяві.
У відомстві також нагадали, що Україна не налаштована антиугорські та готова до діалогу.
Нагадаємо, 21 лютого голова адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергей Гуйяш заявив про те, що нинішній уряд України "зневажає права нацменшин" і прийняв "напівфашистський" закон про освіту.
Як пише у статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва та Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.
Детальніше про українсько-угорський конфлікт і перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" та "Чи доведе "мова" до Брюсселя?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".