За результатами атестації у Житомирській, Вінницькій, Черкаській, Харківській та Полтавській областях звільнено від 30% до 50% керівного складу поліції.
Більше 20% керівникам рекомендовано пройти поліграф. Про це в понеділок, 6 червня, повідомив радник міністра внутрішніх справ, голова однієї з атестаційних комісій Володимир Філенко, передає прес-служба МВС.
"На мою думку, відсоток тих, хто звільняється за власним бажанням або за рішенням комісії, а також понижених на посаді - дуже високий. Дехто хотів би звільнити всіх, хто працював раніше в міліції, але ми не можемо собі цього дозволити, тому що повинні керуватися не емоціями, а професійними якостями претендентів", – зазначив радник Авакова.
Філенко також констатував, що багато звільнені співробітники МВС відновлюються на своїх посадах в судовому порядку.
Нагадаємо, у понеділок, 6 червня, представники громадських організацій "Автомайдан", "Народний тил" і волонтерської організації Combat-UA демонстративно відмовилися брати участь у роботі атестаційних комісій МВС, заявивши, що процес атестації перетворився на фарс.
В якості недоліків, які зводять нанівець процес очищення правоохоронних органів, активісти назвали "прогалини" у правовій базі, відсутність зв'язку між комісіями першого рівня та аппеляционными комісіями, а також монополізація оточенням міністра Арсена Авакова та представниками старої міліцейської системи керівної ролі в комісіях.
Активісти визнали, що у них немає статистики щодо звільнених і поновлених співробытників МВС, але припустили, що кількість звільнених становить лише близько 10%.