UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МВС прокоментували заяви журналістів про насильство у їхню адресу

Представники міністерства пообіцяли розібратися і запропонували постраждалим журналістам написати скарги.

Щодо інформації про перешкоджання роботі журналістів під час знесення наметового містечка під Радою в поліції відбудеться ретельна перевірка, заявив начальник Головного управління Національної поліції в місті Києві Андрій Крищенко, повідомляє прес-служба МВС України.

За його словами, до Печерського управління поліції звернувся журналіст з повідомленням про те, що працівник поліції застосував до нього газовий балончик, а ще двоє представників ЗМІ написали про перешкоджання в соціальних мережах.

"Ми проведемо службову перевірку, матеріали якої будуть направлені до прокуратури. Моя позиція як керівника поліції Києва: журналісти однозначно мають право і повинні займатися своєю професійною діяльністю. І ніхто, в тому числі поліцейські, не повинні їм перешкоджати. У той же час, ця діяльність не має шкодити проведенню поліцейських операцій або слідчих дій ", - підсумував керівник столичної поліції.

Також Міністерство внутрішніх справ запропонувало журналістам, постраждалим вранці 3 березня при зачистці наметового містечка біля Верховної Ради, писати офіційні скарги.

Раніше повідомлялося, що в прокуратурі Києва зареєстрували два кримінальних виробництва розгону наметового містечка в суботу, 3 березня, розслідування по обох виробництвам доручено Службі безпеки України.

Раніше повідомлялося, що у суботу вранці, 3 березня, між протестувальниками і правоохоронцями сталися сутички під час знесення наметового містечка біля Верховної Ради. Як розповів начальник поліції Києва Андрій Крищенко, поліція отримала рішення суду про дозвіл на проведення слідчих дій під Радою.

Як заявили в поліції, активісти не корилися вимогам поліцейських і нанесли їм тілесні ушкодження. Крім того, у Нацполіції повідомили про те, що в наметовому містечку вилучили 9 гранат РГД-5, запали, "коктейлі Молотова" та 5 димових мін.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу.

У п'ятницю, 2 березня, повідомлялося, що мітингувальники прибрали частину наметів під Верховною Радою, на території Маріїнського парку. Також депутат Єгор Соболєв заявив про те, що намети, розташовані на проїжджій частині вулиці Грушевського, будуть прибрані, "як тільки буде прийнятий закон у цілому про антикорупційний суд".