UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МВС не виключають, що електронний браслет Мельника-втікача був несправний

Електронні засоби контролю за заарештованими, які використовуються в Україні при домашньому арешті, технічно недосконалі. На цей факт неодноразово вказували фахівці.

3, міг мати технічні несправності і тому легко зніматися.

Про це заявив працівник слідчих органів кореспондентові "Укрінформу".

"Не виключено, що Мельнику дістався недопрацьований браслет, зняти який було не так вже й складно", - припустив співрозмовник.

Він зазначив, що "далекий від думки про те, що це було зроблено навмисне.

З інших джерел агентству стало відомо, що електронні засоби контролю за заарештованими, які використовуються в Україні при домашньому арешті, технічно недосконалі. На цей факт нібито неодноразово вказували фахівці.

"GPS-браслети кілька разів перероблялись, оскільки вони не проходили тестування", - поінформувало джерело.

Адвокат Мельника пояснив втечу свого підзахисного: Спрацював людський фактор

Прокуратура перевірить, яким чином міліціонери допустили втечу Мельника

Між тим, у Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що Мельник не міг зі своїми документами виїхати з країни.

"Він знаходиться у розшуку, за своїми документами залишити країну він не міг", - повідомив начальник управління зв'язків із громадськістю МВС Сергій Бурлаков.

За його словами, міністр внутрішніх справ призначив службове розслідування у зв'язку з втечею Мельника. Оперативна група опитує людей, досліджує приміщення, де перебував екс-ректор Податкової академії. У МВС обіцяють у найближчі дні відзвітувати про результати розслідування.

На питання, чи оголосять Мельника у міжнародний розшук, Бурлаков сказав: "Можливо. Зараз його оголошено у загальнодержавний розшук. Якщо будуть підстави, то його буде оголошено у міжнародний".

Окрім того, Бурлаков зазначив, що поява електронного браслета як запобіжного заходу в разі домашнього арешту відповідає міжнародним стандартам.

Згідно з новим Кримінальним процесуальним кодексом, МВС закупило засоби електронного контролю (електронні браслети для відстеження пересування людини, для якої обрано запобіжний захід у вигляді арешту або домашнього арешту) на 19,2 млн грн.

За даними правоохоронців, запобіжний захід у вигляді електронного браслета вже застосовано до більш ніж 40 людей. Однак Мельник став першою у Київській області і першою високопоставленою особою в Україні, щодо якої була застосована така міра.

Як відомо, колишній ректор Податкової академії Мельник втік з-під домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. МВС оголосило його в розшук.

Мельника затримали 27 липня за вимагання та отримання хабара у розмірі 40 тис. грн. і 80 тис. грн за вступ у свій виш. !zn

Читайте також:

Мельника, що втік з-під арешту, може бути оголошено у міжнародний розшук

Ректор-хабарник Мельник втік з-під домашнього арешту

Затриманий за хабар ректор Петро Мельник збудував собі три особняки під Києвом