UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ заявили про спекуляцію навколо зарплат медпрацівникам

"Підкреслюю , що всі без винятку виплати повинні здійснюватися в повному обсязі".

Очільник українського МОЗ Максим Степанов розіслав листи до усіх обласних очільників, аби ті відзвітували про додаткові виплати лікарям, які працюють з інфікованими коронавірусом. Причиною цього стали скарги медичних працівників, нібито попри роботу з інфікованими, їм не виплачують обіцяну 300-відсоткову заробітну платню.

"Зараз ми отримуємо сигнали, що ці виплати не були здійснені в повному обсязі з вини або органів місцевої влади, або головних лікарів лікарень. Почали маніпулювати з виплати за ... прораховувати якось погодинно, або ще якось. Це неприпустимі речі. Підкреслюю , що всі без винятку виплати повинні здійснюватися в повному обсязі ", - повідомив міністр на брифінгу.

Степанов заявив, що міністерство виконало свою обіцянку стосовно додаткових зарплат, тому затримка відбувається безпосередньо в регіонах. Через це обласні чиновники повинні будуть відзвітувати йому про вже здійснені виплати.

Нагадаємо, на одному з брифінгів очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що питання підвищення заробітної плати на 300% лікарям, які напряму працюють з COVID-19, має розмежовуватись по часу.

Він додав, що президентом України вже підписано відповідний закон, передбачено близько 15, 8 млрд гривень саме на підвищення заробітної плати всім медичним працівникам, які працюють з COVID-19.

Нагадаємо, раніше Степанов заявляв, що під час аудиту медичної системи України в умовах проведення другого етапу медреформи з'явилися тривожні повідомлення про звільнення працівників медичних установ та зменшення заробітку.

Тим не менш очільник МОЗ стверджує, що медичну реформу потрібно закінчувати з позитивними результатами, а звільнення працівників та зменшення заробітку такими не є.

Нагадаємо, що генеральне директорка обласної реабілітаційної лікарні у Дніпрі Інеса Шевченко у якості підтримки усіх лікарів України, яким не доплачують зарплатню після початку другого етапу медичної реформи, оголосила голодування.

Як відомо, гендиректорка повідомила про свої плани голодувати напередодні – 17 квітня, у себе на сторінці в Facebook. Лікарка зазначила, що акція ця безстрокова, та висловила сподівання, що її підтримає медичних персонал по всій Україні.

Другий етап медичної реформи розпочався 1 квітня. Основний принцип - "гроші йдуть за пацієнтом" в закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу. За попереднім планом уряду, це повинно було слугувати зростанню заробітної платні медичних працівників.