UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ заперечують загрозу колапсу охорони здоров'я в Україні

Заявки на укладання контрактів із НСЗУ подали майже 90% спеціалізованих закладів.

Директорка директорату медичних послуг у МОЗ Оксана Сухорукова заперечує загрозу припинення фінансування системи охорони здоров'я та колапсу медзакладів через неготовність до контрактації із НСЗУ.

"Зараз дуже активно іде процес подання заявок на укладання договорів з НСЗУ. На сьогодні заявки подали майже 90% спеціалізованих закладів. Більшість закладів подалися одночасно на декілька пакетів. Всю інформацію онлайн можна побачити на офіційному сайті НСЗУ. Всі заклади, які надають медичну допомогу та відповідають вимогам НСЗУ, можуть укласти договори та отримати фінансування з 01.04.2020", - розповіла Сухорукова у коментарі ZN.UA.

Крім того, законом про Державний бюджет України на 2020 рік з 1 квітня передбачена додаткова субвенція на здійснення підтримки окремих закладів охорони здоров'я (2311500), а саме: будинків дитини, служб крові, медико-соціальнихі експертних комісій, бюро судмедекспертизи, баз спецмедпостачання, патологоанатомічних бюро, центрів громадського здоров'я, на застосування примусових заходів медичного характеру в закладах охорони здоров'я, а також на забезпечення (з 1.04.2020 по 30.09.2020) лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет.

"Для підтримки комунальних закладів в державному бюджеті на 2020 рік також передбачені кошти на придбання ангіографічного обладнання (80,8 млн грн), на розвиток системи екстреної медичної допомоги (922,6 млн грн), на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (1,0 млрд грн)", - додала директорка.

21 лютого мер Дніпра Борис Філатов стверджував у Facebook, що незабаром "гроші закінчаться у всієї охорони здоров'я в країні".

"Нагадую міністру охорони здоров'я, що закрилася на два тижні на обсервацію у Нових Санжарах, що до того моменту, як вона звідти вийде, як раз закінчаться гроші у всієї охорони здоров'я в країні. Не забувайте, що ви заклали в держбюджеті субвенцію на охорону здоров'я тільки на перший квартал 2020 року. І все. В кінці минулого року я і інші мери орали про це хором на Кабміні", - писав Філатов.

22 лютого Борис Філатов у коментарі ZN.UA висловив думку, що без індивідуального підходу до медзакладів під час впровадження другого етапу медичної реформи на них чекає колапс і закриття.

"Не можна ставити для всіх один термін і один день укладення договору з НСЗУ. Так само, як не можна жорстко підходити до виконання критеріїв. А якщо хтось трохи не дотягнув? Якщо не встигли в силу якихось причин? А їм вже обрізали фінансування. Це неправильно. Потрібен індивідуальний підхід до медичних установ, щоб дати їм можливість адаптуватися і встояти", - зазначав мер Дніпра.

Однак у НСЗУ нагадали, що умови, які висуваються до медустановам для укладення контракту, відомі вже два роки. Тож час підготуватися був. До того ж, у кожного закладу є власник. І якщо він не підготував медзаклад до контрактації з НСЗУ, то буде змушений утримувати його сам. А закрити такі установи забороняє Конституція.

Докладніше про те, що чекає на пацієнтів, медичні установи і лікарів під час другого етапу мед реформи читайте у матеріалі Алли Котляр "Медична реформа-2020: що потрібно знати?"