UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ заявили про збільшення кількості ліжкомісць, передбачених для хворих на коронавірус

За словами Степанова, на початку епідемії в Україні було  12 704 ліжка, готових до прийому хворих на коронавірус.

Міністерство охорони здоров'я України готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій з епідемією. Станом на початок вересня у 315-ти закладах охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на COVID-19, наявні 26 тисяч ліжок. А в резерві – ще 213 лікарень, готових прийняти таких хворих у разі збільшення їх кількості із загальним числом ліжок майже в 9 тисяч. При цьому сумарна кількість ліжок складає 35 тисяч. Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов під час "години запитань до уряду" в п'ятницю, 4 вересня. 

«Хоч зараз у нас 35 тисяч ліжкомісць, ми можемо зіткнутися із ситуацією, коли банально не вистачить лікарів. Ми не можемо зняти всіх лікарів з їхніх прямих обов’язків і поставити боротися з COVID-19,адже пандемія коронавірусу не скасувала ні онкологію, ні серцево-судинних захворювань, ні будь-яких інших», - уточнив міністр.

За його словами, на початку епідемії в Україні було всього готових до прийому хворих 12 704 ліжка.

«Вже за 5 місяців ми відновили роботу лабораторних центрів з 4 до 69. Кількість ПЛР тестувань була збільшена з 200 тестів на добу на початку квітня до майже 25 тисяч», - зазначив Степанов.

Загальне число зроблених ПЛР тестів складає близько 1,7 млн тестувань.

Читайте також: Кабмін виділив гроші на закупівлю "Ремдесевіра" для лікування коронавірусу - Степанов

Нагадаємо, протягом четверга, 3 вересня, в Україні коронавірус діагностували у 2723 осіб. За добу від ускладнень хвороби померла 51 особа, 937 пацієнтів одужали.

Попереднє рекордне значення хворих на коронавірус за добу було встановлено 2 вересня. Тоді захворіли 2495 осіб.

Втрата почуття смаку і запаху є специфічними симптомами, які відразу вказують на коронавірусне захворювання, оскільки ці симптоми не характерні для інших інфекційних захворювань.

Всесвітня організація охорони здоров'я на основі проведеного аналізу всіх випадків коронавіірусної хвороби зробила  своєрідний рейтинг симптомів, і розмістила їх на певні ступені. На верхньому рівні ті симптоми, які зустрічаються найчастіше.