UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ відреагували на випадок захворювання на поліомієліт на Рівненщині

В області проведуть тури імунізації.

У Рівненській області проведуть додаткові тури імунізації дітей від поліомієліту, а невакцинованих дітей неприпустимий до навчання.

Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій області, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Було розглянуто питання про випадок захворювання [blink title="поліомієлітом" headinfo="Поліомієліт"]гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, інфіковану їжу і воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина й дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п'яти років. Тому перше щеплення діти отримують в перші місяці життя.[/blink] у Рівненському районі та заходи щодо недопущення розповсюдження захворювання на території області. Ситуація була класифікована як НС біологічного характеру обласного масштабу і створили штаб з ліквідації наслідків.

"Протягом 14 днів — з 11 по 22 жовтня в області пройде невідкладний "нульовий" тур вакцинації з використанням вакцини ІПВ на території області, де зафіксовано випадок (Rapid response vaccination (Round Zero)), для дітей до 5 років включно незалежно від раніше проведеної вакцинації. Наступні три раунди триватимуть 90 днів і охоплюватиме все населення області цієї вікової групи", - йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Читайте також: Коронавірус "Дельта" викликає смертельно небезпечний синдром у дітей — ЗМІ

Комісія прийняла рішення, що невакцинованих дітей не допускатимуть до навчання - їх забезпечать іншими формами навчання.

В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу, який був виявлений у 1,5 річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовилися від щеплень, передбачених медичним стандартом, за релігійними переконаннями.

Раніше повідомлялося, що пандемія COVID-19 привела до того, що у 2020 році 23 мільйони дітей пропустили традиційні планові щеплення : це на 3,7 мільйона більше, ніж у 2019 році і є найбільшим показником з 2009 року (тоді була пандемія грипу H1N1), повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я.