В Україні за останніми оцінками близько двох мільйонів людей інфіковані вірусом гепатиту С. Про це на прес-конференції "Гепатит С більше не вирок: вся черга пацієнтів отримає безкоштовне лікування", сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. За її словами, не всі українці знають про наявність у себе цього захворювання.
"За останніми оцінками, близько 5% українців інфіковані вірусом гепатиту С. Фактично, це два мільйони українців. Багато з них навіть не знають про свій статус", - заявила Супрун. Вона сказала, що цього року сімейні лікарі почнуть отримувати тест-набори для діагностики захворювання у пацієнтів з високим рівнем ризику.
За даними в.о. міністра охорони здоров'я, в Україні офіційно зареєстровано хворих на гепатит С майже 53 тисячі осіб. Багато хто з хворих не стають в чергу і не реєструються, так як не вірять, що їм допоможуть.
"У 2018 році лікування за державні кошти отримують близько 6 тисяч пацієнтів. Це ті люди, які зараз потребують лікування негайно, оскільки вони мають або коінфекції з ВІЛ, або це жінки, які планують вагітність, або інші, які вже мають ускладнення своєї хвороби", - розповіла Супрун.
Вона зазначила, що додатково цього року вдасться пролікувати 2,5 тисячі пацієнтів, які перебувають у черзі на лікування, а наступного року вдасться почати лікування більшої кількості хворих.
"Багато хто з нас розуміють, що для лікування гепатиту C переважно існують дорогі ліки, що купуються через державні закупівлі. Але тепер МОЗ України буде закуповувати інноваційний курс лікування, який коштуватиме не 8,5 тисяч доларів, які зараз у Сполучених Штатах платять за лікування. Цьогоріч ми зможемо закупити ті ж ліки за 89 доларів", - заявила Супрун.
Також вона зазначила, що ефективність цих сучасних препаратів у лікуванні гепатиту C досягає майже 90%.
Відзначимо, що в 2016 році вчені заявили про те, що вірусний гепатит став однією з головних причин смертей та інвалідності по всій земній кулі. За їхніми даними, це захворювання забирає більше життів, ніж малярія, туберкульоз та ВІЛ. У ході досліджень були проаналізовані дані, зібрані в 183 країнах з 1990 по 2013 роки.