UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ розповіли про постковідний синдром: "70% перехворілих потрібна додаткова реабілітація"

Причина - "британський" штам ковіду. А також ігнорування громадянами правил карантину. 

Майже 70% тих, хто перехворів коронавірусною інфекцією, потребують додаткової реабілітації, яка має тривати від трьох до шести місяців. Про це під час останнього брифінгу розповів глава МОЗ Максим Степанов. 

"Значно зросли ризики постковідного синдрому у зв'язку з цим британським штамом. Тобто люди, які перехворіли на COVID-19, потім від трьох до шести місяців, повинні проходити реабілітацію. По суті справи, лікуватися. І кількість цих людей складає вже до 70%. Тобто дві третини хворих після одужання від COVID потребують додаткової реабілітації", - зазначив Степанов.

Міністр пояснив, що саме коронавірус, який виявили вперше у Британії, і який вже добрався до України є причиною постковідного синдрому. Не варто забувати й те, що деякі громадяни ігнорують правила карантину. 

Читайте також: Данилов підтвердив інформацію ZN.UA про листи-попередження РНБО щодо карантину

Нагадаємо, напередодні в червоній зоні опинилися вісім регіонів: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.

При цьому в Києві карантин посилили за день до того, як комісія з ТЕБ та НС вирішила віднести місто до зони з найвищим рівнем епіднебезпеки.  У КМДА повідомили, що під час посиленого карантину громадський транспорт у Києві працюватиме, але з обмеженнями. 

Також посилений карантин діє у Львові та Миколаєві.