UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ розповіли про вплив коронавірусу та серцево-судинну систему хворого

Найчастіше може виникнути міокардит.

Приблизно 20 відсотків пацієнтів із COVID-19 скаржаться на проблеми із серцево-судинною системою.

Найчастіше ці скарги у пацієнтів, які раніше не страждали на серцево-судинні захворювання, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Коронавірус викликає пошкодження серцевого м'яза (міокарда) та порушення функції серця, а у разі тяжкого перебігу хвороби може стати причиною утворення рубців на серці.

Запалення міокарда може спровокувати так званий цитокіновий шторм – потенційно летальну реакцію імунної системи. Через перенесений COVID у пацієнта може виникнути серцева недостатність.

Читайте також: Європа дозволила щеплювати дітей від коронавірусу вакциною Pfizer

У пацієнта із запаленням легенів правий шлуночок серця працює інтенсивніше, щоб доставити кров легким, що може спричинити правосторонню серцеву недостатність.

Коронавірус може викликати запалення в оболонці кровоносних судин, які транспортують кров по всьому тілу. Це може призвести до утворення тромбів, підвищення ризику ішемії або інсульту та зменшення рівня кисню у крові.

"Зараз продовжуються дослідження, як саме коронавірус викликає розвиток міокардиту і є частою причиною серцевої недостатності", - зазначають у МОЗ.

Число активних випадків захворювання на коронавірус за минулу добу скоротилося в більшості областей України, зазначено на сайті Системи моніторингу поширення епідемії COVID-19 апарату Ради нацбезпеки та оборони. Лише у шести з 24 областей кількість хворих збільшилася.

Нагадаємо, в Україні станом на 25 листопада у чотирьох областях у "червоній" зоні адаптивного карантину стабілізувалися епідемічні показники.