UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ розповіли, як вплине бустерна доза на термін дії COVID-сертифікату

Бажаний період введення бустерної дози - від 6 до 9 місяців із дати отримання другої дози вакцини від коронавіруса.

Бустерна доза вакцина від COVID-19 передбачає продовження дії сертифіката вакцинації на 270 днів, зазначила заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич в етері телеканалу «1+1».

"Якщо зробили додаткову дозу, то залишається старий сертифікат, а якщо зробили бустерну, то людина в кінці січня зможе згенерувати через сервіс "Дія" новий сертифікат, так само зелений , і він буде дійсний ще 270 днів з моменту третьої дози", - наголосила Карчевич.

За її словами, додаткова доза передбачена для осіб, у яких не сформувався належний захист під часпроходження повного курсу вакцинації від коронаірусу.

"Наприклад, це люди, які мають певні супутні стани. Супутні захворювання, це може бути рак крові, можливо, людина перенесла трансплантацію органів, чи має ВІЛ-інфекцію. В такому випадку проводиться додаткова доза на 28 день після другого щеплення, для того, щоб у людини сформувався той захист, який передбачений вакциною", - пояснила представниця МОЗ.

Вона зазначила, що бустерна доза вводиться для тих людей, у яких минув  термін, коли вакцина дає свій захист (6-9 місяців після отримання другої дози вакцини).

Термін дії «зелених» COVID-сертифікатів в Україні скоротять з 365 до 270 днів.

Читайте також: Чи буде бустерна доза продовжувати термін дії COVID-сертифікатів: у МОЗ зробили позитивний прогноз

Нагадаємо, глава МОЗ Віктор Ляшко завив, що можливість зробити бустерне щеплення вакциною проти коронавірусу стала доступною для всіх дорослих громадян України старше 18 років.