UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мосміськсуді назвали нову причину відмови пускати Денісову до Сущенка

З інтервалом в 10 днів один і той же суд приймає протилежні рішення і знаходить аргументи на користь кожного з них.

У Московському міському суді стверджують, що в уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової на сьогоднішній день немає правових підстав для відвідин українського журналіста Романа Сущенко, якого засудили в РФ за сфабрикованими звинуваченнями.

"Виходячи з положень Консульської конвенції між РФ і Україною від 1993 року, згаданої в зверненні Денісової, дозвіл на зустріч може бути дано тільки консульським співробітникам, ким уповноважена Верховної Ради з прав людини не є", - повідомила прес-секретар Мосміськсуду Уляна Солопова в коментарі російському "Інтерфаксу" ввечері у вівторок, 26 червня.

Вона запевнила, що позитивне рішення з даного питання суд зможе прийняти лише після того, як обвинувальний вирок, винесений політв'язню, вступить у законну силу.

"Питання про надання такого дозволу Денісовій може бути вирішене на загальних підставах, виходячи з положень Кримінально-процесуального кодексу, після вступу вироку щодо Сущенка в законну силу", - пояснила прес-секретар Мосміськсуду, нагадавши, що захист українського журналіста оскаржив вирок в порядку апеляції.

Нагадаємо, що 26 червня Московський міський суд відмовив уповноваженій Верховної Ради Людмилі Денісовій у зустрічі з політв'язнем Романом Сущенком.

15 червня цей же суд дозволив Денісовій відвідати Сущенка в Лефортовському СІЗО, але адміністрація ізолятора відмовилася виконувати судове рішення без пояснення причин. Пізніше у Мосміськсуді пояснили, що раніше прийняте рішення було відкликане нібито через те, що заявники (Денісова і радник посольства України в РФ Альберт Черніюк) неправильно вказали свої посади в документах.

Як повідомлялося, 4 червня Московський міський суд РФ засудив українського журналіста Романа Сущенко до 12 років колонії суворого режиму. Його визнали винним у шпигунстві за сфабрикованими звинуваченнями. У МЗС України висловили протест і назвали справу політично мотивованою.

У жовтні 2016 року ФСБ затримала в Москві українського журналіста Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватило Сущенка в збиранні інформації про російське вторгнення в Україну.

Під час досудового розслідування і судового розгляду справи Сущенко провину не визнав.