Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують об'єкти енергетичної інфраструктури. Нещодавно Кабмін ухвалив рішення про скорочення споживання електроенергії в державних закладах. Ці обмеження стосуються і закладів освіти. У пресслужбі Міністерства освіти і науки (МОН) розповіли, як відбуватимуться цей процес.
У МОН оприлюднили рекомендації для закладів освіти щодо заощадження електроенергії: йдеться про обмеження використання кондиціонерів і зовнішнього освітлення.
«Водночас у пріоритеті — безпека учасників освітнього процесу, зокрема з урахуванням особливостей його проведення», – йдеться у повідомленні.
Тому МОН надає важливі уточнення та додаткові розʼяснення про запровадження заходів енергозбереження:
- Під час підготовки та проведення НМТ, ЄВІ, ЄФВВ, ЄДКІ, інших масових екзаменаційних / тестових випробувань у приміщеннях зі значними скупченнями людей (зокрема вступників) встановлено винятки щодо обмеження використання кондиціонерів.
- Безперебійне функціонування кондиціонерів і вентиляційного обладнання є обовʼязковим в укриттях закладів освіти, де перебувають діти, студенти, персонал і цивільні особи під час повітряних тривог.
- Заклади освіти мають забезпечувати безпеку освітнього середовища та дотримання санітарних норм. Так, у теплу пору року доцільно проводити заняття з прочиненими вікнами в режимі провітрювання.
У відомстві підкреслили, що важливо відповідально ставитися до енергозбереження, але разом з тим гарантувати безпеку та належні умови для здобувачів освіти в межах наявних ресурсів і можливостей енергосистеми.
Раніше ми писали, як працюватиме метро у Києві у випадку реального блекауту.