UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Молдові заявили про готовність України надати РФ "зелений коридор" для виводу військ з Придністров'я

Степан Полторак і Анатол Шалару зустрілися в Одесі, щоб обговорити військове співробітництво України і Молдови.

Міністр оборони Молдови Анатол Шалару повідомив, що Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації російських військ і озброєння з Придністров'я.

"Разом з українським колегою ми обговорили питання створення спеціального коридору для російських військових, які перебувають у придністровському регіоні, а також для боєприпасів, які знаходяться на зберіганні в селі Кобасна", – розповів Шалару журналістам після зустрічі з міністром оборони України Степаном Полтораком у Одесі в неділю, 6 листопада, передає Deschide.md.

Міністр оборони Молдови підкреслив, що озброєння, розміщені на військових складах у селі Кобасна (знаходиться під контролем невизнаної Придністровської Молдавської Республіки, – Ред.), створюють значну небезпеку як для жителів Молдови, так і України.

За його словами, Кишинів був офіційно повідомлений про готовність Києва підготувати спеціальний коридор для виведення російських військ і озброєння.

"Ми домовилися про зустріч військових експертів обох країн на території України для того, щоб обговорити ряд питань технічного характеру: виїзд відповідних конвоїв з Молдови та шляхи, по яким вони увійдуть на територію України, а так само їх подальший маршрут по території України", – уточнив Шалару, додавши, що після завершення всіх експертиз і уточнень всіх питань сторони мають намір проінформувати офіс ОБСЄ, оскільки зазначена місія повинна проходити під егідою ОБСЄ та ООН.

До кінця року представники України та Молдови планують зустрітися ще раз, щоб визначитися з етапами операції з вивезення озброєнь й евакуації військ РФ з Придністров'я.

"Далі ми маємо намір звернутися до міжнародних організацій, щоб вони вплинули на керівництво РФ і посприяли початку зазначеного процесу евакуації. З нашого боку для цього будуть надані всі види допомоги і шляхи для транспортування: наземний, повітряний, морський", – запевнив Шалару. Він також повідомив, що в даний час оперативна угруповання російських військ на території Молдови налічує 1200 военносулжащих.

Читайте також: Молдова протестує проти виборчих дільниць Росії в Придністров'ї

Нагадаємо, російський миротворчий контингент перебуває в Зоні безпеки на Дністрі з 1992 року. З тих пір Кишинів неодноразово заявляв про необхідність заміни російських військових місією цивільних спостерігачів.

На території Придністровського регіону розквартировані частини 14-ї російської армії, а в селі Кобасна Рибницького району знаходяться склади з боєприпасами, де ще з радянських часів зберігаються понад 20 тисяч тонн снарядів та авіабомб.