UA / RU
Підтримати ZN.ua

У міськраді Кривого Рогу "заробляли" на медобладнанні

Завдано шкоди в 4 млн грн.

Співробітники Державної фіскальної служби України під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генерального прокурора викрили в Криворізькій міській раді протизаконну схему закупівлі медичного обладнання.

Про це повідомляє пресслужба ДФС на сторінці в Facebook.

Устаткування планувалося закупити для Криворізької інфекційної лікарні, і воно було закуплено, але за ціною яка значно перевищує реальну вартість.

"Виконком організував закупівлю обладнання для проведення аналізів на коронавірус методом ПЛР для потреб Криворізької інфекційної лікарні за ціною, завищеною у 2,5 рази. Розмір збитку місцевому бюджету становить близько 4 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Зараз правоохоронці проводять обшуки.

"Проходить обшук з метою виявлення і вилучення документів з оформлення зазначених закупівель, постачання обладнання, чорнових записів про діяльність зазначеної схеми розкрадання бюджетних коштів", - повідомили в ДФС.

Читайте також: Керівника НААН Ярослава Гадзало відсторонили від посади

Раніше повідомлялося, що співробітники столичного управління Державної фіскальної служби прийшли з обшуками на комунальне підприємство "Київпастранс" і підрядне комерційне підприємство, повідомляє пресслужба ДФС.

Офіційною причиною обшуків є розслідування кримінальної справи, відкритої по ч. 5 статті 27, ч. 3 статті 212, а також ч. 5 статті 191 КК України. Досудове розслідування курирує Офіс генерального прокурора.

За версією слідства, посадові особи "Київпастранс" і підрядного комерційного підприємства, використовуючи суб'єкти господарської діяльності з ознаками ризикованості та транзитності, у 2020 році привласнили бюджетні кошти, виділені на реконструкцію трамвайної лінії в Деснянському районі Києва. Крім того, посадових осіб підозрюють в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Також слідчі Національної поліції виявили незаконне заволодіння понад 1 млн грн підприємства, засновником якого є АТ "Укрзалізниця", повідомляє пресслужба Нацполіціі.

Поліцейські під час досудового розслідування встановили, що посадові особи підприємства, діючи за попередньою змовою з керівниками декількох суб'єктів господарювання, справили закупівлю за завищеними цінами комплектуючих для ремонту локомотивних швидкостемірів. Сумніви викликали і якість приладів.