UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінветеранів назвали першочергові потреби звільнених українців

Люди потребують юридичної і медичної допомоги.

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб наразі вирішує першочергові потреби звільнених з полону українців, серед яких відновлення здоров'я та документів. Про це повідомила пресслужба відомства.

Вказується, що працівники відомства щодня навідують тих, хто після звільнення був доставлений до Києва та розміщений у лікарні "Феофанія", спільно із фахівцями надаються необхідні послуги та консультації.

"Люди потребують юридичних консультацій та допомоги, в першу чергу їм всім необхідно поновлення їхніх документів: паспорт, водійське посвідчення та решта. Це потрібно зокрема й для того, аби надалі комісія могла опрацювати їхні звернення щодо виплати їм 100 тисяч гривень матеріальної допомоги", - розповів начальник управління міністерства Сергій Мокренюк.

Крім юридичної, люди потребують і меддопомоги. За результатами обстежень приймається рішення щодо надання тої чи іншої допомоги.

"В першу чергу звільнені з полону потребують стоматологічного втручання, зокрема зі складними маніпуляціями, імплантацією, які будуть надані їм безоплатно… Також, в тих, хто був позбавлений особистої свободи спостерігаються кардіологічні проблеми, в деяких наявні щелепно-лицеві пошкодження, зокрема через зазнані в полоні тортури та знущання", - розповіла радник міністра з медичних питань Тетяна Тімошенко.

Також із людьми щодня працюють психологи, надаючи їм комплексну допомогу та підтримку, роботу яких координує керівник госпіталю ветеранів війни "Лісова Поляна" Ксенія Возніцина.

29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і терористичними угрупованнями "ДНР" і "ЛНР". У рамках обміну з окупованої території повернулися 76 людей: четверо з "обмінного списку" вирішили залишитися з сім'ями в ОРДЛО.

Серед звільнених українців: 12 бійців ЗСУ і 64 цивільних заручники. Зокрема, водії, які займалися пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування, і місцеві мешканці, яких окупанти оголосили "агентами СБУ".

Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Зокрема, бойовикам видали п'ятьох колишніх "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей у Києві в лютому 2014 року.

Докладніше про обмін читайте в спецтемі DT.UA.