Власники підприємств, на яких бойовики "ДНР" і "ЛНР" ввели так зване "зовнішнє управління", можуть виступити з позовами до Росії, заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.
"Ми маємо юридичні підстави пред'являти позови Росії. Власники цих підприємств можуть звернутися з позовами до Європейського суду з прав людини", - заявив Черниш інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Він вважає, що юридичною підставою для таких позовів, може стати резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи №2133, "яка є, крім рекомендаційних аспектів, нормою так званого "м'якого права". За словами Черниша, є аналогічні прецеденти на прикладі конфліктів у Придністров'ї та Нагірному Карабаху.
"Там маса виграних справ, в яких використовується термін "ефективний контроль". У нашому випадку ступінь керованості тих, хто там знаходиться зі зброєю, з боку РФ настільки висока, що відповідає за їх дії Росія", - сказав В. Черниш.
Згідно резолюції ПАРЄ №2133, "ДНР" і "ЛНР", створені за підтримки та під контролем Російської Федерації, не мають будь-якої легітимності у відповідності з українським або міжнародним правом. Це відноситься до всіх їх "установ", включаючи "суди", встановлені владою де-факто".
Раніше лідер терористичного угрупування "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що "зовнішнє управління" введено майже на 40 підприємствах ОРДО з українською юрисдикцією.
СБУ опублікувала запис перехопленої розмови ватажка терористичної угруповання "ДНР" Олександра Захарченка з громадянином Росії, в якому обговорюється подальша доля захоплених підприємств. Розмова доводить, що більшість активів російські куратори планують передати Сергію Курченко, який втік на Росію.