Представники України і "Окремих районів Донецької та Луганської областей" провели обмін списками утримуваних осіб під час засідання в Мінську четвер, 18 січня. Про це повідомила прес-секретар українського представника в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації в Донбасі, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
"Звільнення заручників є основним напрямком роботи гуманітарної підгрупи. Цього року сторони вже обмінялися списками утримуваних осіб. Вважаємо, що таке звільнення має відбутися у найкоротші терміни", - написала вона за підсумками засідання ТКГ в Мінську.
Оліфер додала, що українська сторона буде продовжувати лобіювати ініціативу Міжнародного Комітету Червоного Хреста щодо створення міжнародного механізму пошуку зниклих без вісти.
Також українська сторона буде просувати створення робочої підгрупи з обговорення модальностей повернення Україні контролю над державним кордоном з Російською Федерацією в Донбасі.
"Українська сторона очікує змістовне обговорення в рамках Тристоронньої контактної групи модальностей повернення Україні контролю над кордоном з РФ в Донецькій і Луганській областях. З цією метою будемо просувати створення відповідної робочої підгрупи", - повідомила Оліфер.
Ще одним важливим питанням, яке в черговий раз було піднято в Мінську, є необхідність забезпечення повного безперешкодного і безпечного доступу СММ ОБСЄ до всієї території Донецької і Луганської областей.
У соціально-економічному блоці основним напрямком роботи є повернення України підприємств, які були незаконно захоплені в ОРДЛО в березні 2017 року і скасування всіх актів РФ про визнання документів, виданих нелегітимною владою ОРДЛО.
Як повідомлялося раніше, 27 грудня, на КПВВ "Майорське" у районі Горлівки Донецької області відбувся обмін утримуваними особами.
Унаслідок обміну з полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українці в обмін на 233 бойовика, помилуваних і засуджених в Україні.
Спочатку планувалося проведення обміну в форматі "74 на 306", але 43 бойовика, які відбули покарання в українських тюрмах, проігнорували можливість відправки на окуповану територію. Ще 26 осіб відмовилися брати участь в обміні. Крім того, за словами бойовиків "ДНР", один український заручник вважав за краще залишитися в ОРДО.