Під час засідання в Мінську робоча група з безпеки в Тристоронній контактній групі по мирному врегулюванню конфлікту в Донбасі обговорила питання гуманітарного розмінування, а також додаткові заходи щодо забезпечення режиму припинення вогню в ОРДЛО і питання розведення сил. Про це йдеться в заяві спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Мартіна Сайдіка.
"Група обговорила додаткові заходи щодо забезпечення сталого і довгострокового режиму припинення вогню, питання розведення сил і засобів, а також практичне здійснення "гуманітарного розмінування", - йдеться в заяві.
Крім того, за словами Сайдіка, останнім часом в Донбасі зросла кількість порушень режиму припинення вогню. Це, за його словами, неминуче призводить до нових жертв серед цивільного населення.
"У цьому зв'язку я ще раз настійно закликаю всі сторони не допускати такого розвитку і проявити сувору стриманість", - зазначив Сайдік.
У заяві також зазначено, що гуманітарна робоча група продовжила обговорення питань, пов'язаних з обміном утримуваних осіб та пошуком тих, хто зник безвісти. Група також обговорила можливість поліпшення умов перетину через пункти пропуску лінії зіткнення.
"У центрі уваги Економічної робочої групи було водопостачання в системах "Карбоніт" і "Вода Донбасу", включаючи подальші кроки з проведення ремонтних робіт Південно-Донбаському водоводу в промисловій зоні Авдіївки. Політична робоча група продовжила свою роботу по відомих вам пунктах, як, наприклад, імплементація формули Штайнмайера", - додав Сайдік.
Раніше ОБСЄ закликала сторони конфлікту в українському Донбасі негайно приступити до гуманітарного розмінування, щоб захистити цивільне населення від мін та інших вибухонебезпечних предметів.
Як повідомлялося, 30 вересня в окупованій Горлівці Донецької області на протипіхотній міні підірвалися четверо дітей. Троє з них загинули, ще одна дитина отримала важкі поранення.
Всього з початку війни в Донбасі на мінах смерть підірвалися більше 480 осіб, у тому числі – 92 в 2018 році.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.
Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".