UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінрегіонбуді розповіли, коли запустять телемедицину в селах

На будівництво нових амбулаторій в 2019 році передбачено один мільярд гривень.

В рамках реформи сільської медицини в Україні вже сформована мережа з 4223 сільських амбулаторій. У цьому році планується побудувати ще 300 об'єктів, що становить 2/3 від потреби. Про це поінформував заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, всього заплановано будівництво 517 сучасних медамбулаторій в сільській місцевості, щоб первинні медичні послуги були доступні і якісні для кожного.

"У першому кварталі ми плануємо ввести в експлуатацію близько 200 амбулаторій. Вже закуплено 334 службових автомобіля в 16 областях і ще буде закуплено 180 авто, зараз тривають тендерні процедури", - повідомив Парцхаладзе.

Також повідомляється, що в тестовому режимі телемедицина почне працювати в сільських амбулаторіях Кіровоградської, Харківської, Вінницької, Дніпропетровської та Полтавської областей, які є лідерами за кількістю нових амбулаторій. Тестування телемедицини в сільських амбулаторіях відбуватиметься за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма і дерматологічні захворювання.

"Лідер у нас Кіровоградська область, де є 10 збудованих і введених в експлуатацію об'єктів, які вже працюють. Всього на сьогоднішній день розпочато будівництво понад 300 об'єктів.

За даними Мінрегіонбуду, на сьогодні населення сільської місцевості обслуговують чотири тисячі амбулаторій та 13 тисяч фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП). Майже 80% з них знаходяться в незадовільному стані - немає водопостачання та водовідведення і навіть туалетів. Більшість будівель - аварійні, всюди грибок і цвіль, з якими марно боротися. У міністерстві проаналізували, що ремонтувати такі приміщення виходить дорожче, ніж будувати нові.

"Нові сучасні медичні амбулаторії, які зараз будуються у сільській місцевості - це доступність медичної допомоги для кожного сільського жителя, зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину, і службовий транспорт. Вони будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я в сільській місцевості. В 2017-2018 роках її розмір становив 5 млрд грн. У 2019 році в державному бюджеті передбачено ще 1 млрд грн на сільську медицину", - розповіли в міністерстві.

Раніше повідомлялося, що уряд України підписав меморандум зі Світовим банком і урядом Канади щодо фінансування реформи медицини в сільській місцевості. На впровадження цих реформ в Україні Канада виділила 700 млн доларів, понад 12 млрд доларів протягом 25 років надав Світовий банк.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2017 року Петро Порошенко підписав закон "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості". Законом передбачено укомплектування закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків, а також використання телемедицини для професійного консультування лікарем за місцем проживання людини.