Важко поранених на фронті іноді евакуюють до непрофільних лікарень, частина з яких перевантажена, однак при цьому там не хочуть віддавати пацієнтів. Таку проблему прокоментувала директорка департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова в інтерв’ю Аллі Котляр.
"Контроль якості надання медичних послуг у цивільних закладах – точно не питання Міноборони і координаторів Медичних сил. Якщо у нас є скарги, ми на це реагуємо й намагаємося прибрати такі лікарні з маршрутів або відреагувати якось інакше, дивлячись, на що скаржаться. Якщо ви знаєте про такі випадки, прошу повідомляти про це командуванню Медичних сил", – сказала Сухорукова.
За її словами, поява важкопораненого військового в непрофільній лікарні наразі є "рідкісним випадком", у разі виявлення якого Медичні сили коригують проблему "одразу".
"Пацієнтів із пораненнями лікують у медзакладах, законтрактованих НСЗУ за пакетом "хірургія". Його умови є однаковими для всіх лікарень. Якщо НСЗУ законтрактувала лікарню на цей пакет і платить їй за це гроші, отже, лікарня може надавати ці послуги", – пояснює Сухорукова.
Вона також уточнила, що крім наказу МОЗ, який зобов’язує всі клініки приймати військових, є зміни до закону від 29 червня 2023 року, згідно з якими військовослужбовця мають лікувати там, де визначить військове командування.
"Маршрут пораненого за понад два роки повномасштабної війни вже досить добре відпрацьований. Координатори є в кожному регіоні, а залежно від навантаження на регіон їх може бути ціла команда, яка координує та скеровує стратегічну евакуацію під керівництвом спеціалістів ЗСУ", – запевнила чиновниця.
Також у інтерв’ю Сухорукова розказала, на які категорії ділитимуть придатних до служби військовозобов’язаних після того, як перестануть вживати поняття “обмежено придатний”.