UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Міноборони пояснили, чому медики часто служать не за спеціальністю і як ця проблема вирішується

Для медиків, які не мають додаткової військової освіти, запустили спеціальні курси.

В українській армії бувають випадки, коли людям з медичною освітою доводиться служити на немедичних посадах. Чому так відбувається і як цю проблему вирішують, розказала директорка департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова в інтерв’ю Аллі Котляр.

"Медики, які пройшли військову кафедру, йдуть на фронт як лікарі на відповідні офіцерські посади. Але є лікарі, які військової кафедри не пройшли. Відповідно їх мали б відправити на офіцерські курси, аби вони змогли отримати звання й працювати лікарями на фронті. Це потребує часу. Така проблема справді є", – каже вона.

За словами Сухорукової, її департамент спільно з Командуванням медичних сил (КМС) опрацював питання несення служби лікарями, які не проходили військової кафедри, в результаті чого 8 квітня запустили офіцерські курси у змішаному форматі: частина курсу відбувається онлайн, частина – офлайн. Курси розробила Українська військово-медична академія (УВМА).

Читайте також: Міноборони готує впровадження реєстру бойових травм

Проходження курсів дозволить лікарям, які зараз проходять службу як гранатометники, стрільці, сапери чи на посадах медичних сестер та бойових медиків, отримати первинне офіцерське звання та обійняти посаду в медичних підрозділах військових частин за лікарськими військово-обліковими спеціальностями.

Також у інтерв’ю Сухорукова розказала, на які категорії ділитимуть придатних до служби військовозобов’язаних після того, як перестануть вживати поняття “обмежено придатний”.