В українській армії бувають випадки, коли людям з медичною освітою доводиться служити на немедичних посадах. Чому так відбувається і як цю проблему вирішують, розказала директорка департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова в інтерв’ю Аллі Котляр.
"Медики, які пройшли військову кафедру, йдуть на фронт як лікарі на відповідні офіцерські посади. Але є лікарі, які військової кафедри не пройшли. Відповідно їх мали б відправити на офіцерські курси, аби вони змогли отримати звання й працювати лікарями на фронті. Це потребує часу. Така проблема справді є", – каже вона.
За словами Сухорукової, її департамент спільно з Командуванням медичних сил (КМС) опрацював питання несення служби лікарями, які не проходили військової кафедри, в результаті чого 8 квітня запустили офіцерські курси у змішаному форматі: частина курсу відбувається онлайн, частина – офлайн. Курси розробила Українська військово-медична академія (УВМА).
Проходження курсів дозволить лікарям, які зараз проходять службу як гранатометники, стрільці, сапери чи на посадах медичних сестер та бойових медиків, отримати первинне офіцерське звання та обійняти посаду в медичних підрозділах військових частин за лікарськими військово-обліковими спеціальностями.
Також у інтерв’ю Сухорукова розказала, на які категорії ділитимуть придатних до служби військовозобов’язаних після того, як перестануть вживати поняття “обмежено придатний”.