UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Міноборони підбили підсумки поставок озброєнь до ЗСУ в 2019 році

Українська армія отримала понад 7 тисяч нових і більш 500 відремонтованих одиниць техніки і озброєнь.

У 2019 році в Збройні сили України надійшло понад 7 тисяч одиниць нової техніки й озброєнь у рамках реалізації державного оборонного замовлення та міжнародної військової допомоги, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

"За результатами використання техресурсов і виконання завдань державного оборонного замовлення до війська поставлено 7 тисяч 434 одиниць озброєння і військової техніки", - розповів заступник міністра оборони Анатолій Петренко на брифінгу в четвер, 26 грудня.

Міністерство оборони України

Говорячи про нові надходження, Петренко окремо відзначив БПЛА, ПТРК, комплекси управління артилерією, РЛС для контрбатарейної боротьби, бронеавтомобілі, засоби РЕБ і РЕЗ, а також авіацію

"У нас тепер на озброєнні є безпілотний літальний апарат оперативного радіусу дії, який може застосовуватися в ударному варіанті. У нас є на озброєнні автоматизований комплекс управління артилерією. У нас на озброєнні тепер є радіолокаційна станція для здійснення контрбатарейної боротьби. У нас є кілька станцій артилерійської розвідки, близько 100 броньованих автомобілів і бронемашин. Маємо кілька літаків... Продовжуємо рухатися до забезпечення військ станціями радіоелектронної боротьби і радіоелектронної розвідки", - перерахував заступник міністра.

Він також зазначив, що Міноборони уклало другий контракт на постачання протитанкових ракетних комплексів Javelin зі США, а також замовляє ПТРК в українських виробників.

Міністерство оборони України

За даними оборонного відомства, в 2019 році було відремонтовано 507 одиниць військової техніки. Крім того, до ЗСУ надійшли близько 2000 артилерійських боєприпасів великого калібру, а також близько 150 тисяч компонентів для створення критичної номенклатури боєприпасів.

Міністерство оборони України

Петренко нагадав, що оборонний бюджет України в 2019 році склав 16,93 млрд гривень і був виконаний на 99,3%.

"0.7% - це ті контракти, за якими продовжується вивчення стану справ, беручи до уваги ризики, які повинні бути нейтралізовані", - пояснив заступник міністра.

Детальніше про постачання техніки і озброєнь до української армії читайте в статті Валентина Бадрака "Війна і дірявий оборонний потенціал" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".