Зареєстрований випадок сказу у людини на Миколаївщині. 31-річний чоловік госпіталізований з діагнозом "Сказ. Маніфестна форма важкого перебігу".
31-річного чоловіка поклали в лікарню тільки 11 січня - коли вже явно проявилися симптоми, тоді як собака вкусила його ще в серпні. Молодий чоловік звернувся за допомогою до травматолога, однак від профілактичних щеплень відмовився і на неодноразові нагадування медиків по телефону не відгукувався і не з'явився на прийом.
Про це повідомив Центр громадського здоров'я України Facebook.
За твариною спостереження не було - собака втекла.
Чоловікові стало погано не так давно. На даний момент у нього спостерігається водобоязнь (гідрофобія) і інші клінічні симптоми.
Сказ - надзвичайно небезпечне захворювання. Його інкубаційний період, як правило, розвивається від одного до трьох місяців, але може тривати від тижня до року.
У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. У разі затримки з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Треба пам'ятати, що при будь-якому контакті з підозрілими тваринами, необхідно звертатися до медиків і робити обов'язкові щеплення, навіть якщо тварина не вкусила, а тільки лизнула. Причому, вірус може міститися в слині тільки диких, але і домашніх тварин. При цьому негайне ретельне промивання рани водою з милом після контакту з імовірно скаженою твариною грає вирішальну роль і може врятувати життя.
Рівень захворюваності на сказ в Україні за 2019 рік знизився вдвічі порівняно з 2018 роком. Про це повідомив директор Департаменту безпеки харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, передає УНН.
Він розповів, що на 1 вересня 2019 року було зареєстровано 474 випадків сказу.
Кобаль уточнив, що це на 410 хворих людей менше, ніж за аналогічний період 2018 року.
Найбільше випадків захворювання на сказ виникло у Вінницькій області, їх – 86. На другому місці Черкаська область, там зафіксовано 25 випадків. І на третьому – Донецька область – 24 випадки.