UA / RU
Підтримати ZN.ua

У мережі з'явилося відео обшуку в Держприкордонслужбі

Камери відеоспостереження зафіксували початок і завершення обшуку в будівлі прикордонної служби в Києві.

У мережі з'явилося відео з кадрами початку і завершення обшуку, проведеного співробітниками Військової прокуратури у приміщенні Державної прикордонної служби в Києві у вівторок, 16 серпня.

На відео показано, як в будівлю прикордонної служби увійшли люди з автоматами і в камуфляжі, а також кілька людей у цивільному. Після обшуку з будинку ці ж люди виносять запаковані пакети із вилученим у прикордонників.

Раніше повідомлялося, що обшуки були проведені у приміщеннях Державної прикордонної служби, Центру управління службою Чопського прикордонного загону Західного територіального управління ДПСУ. Прикордонників підозрюють у причетності до незаконної вирубки і незаконного переправлення за кордон цінних порід дерева, черем державі завдано збитків на суму 19 млн грн.

Прес-секретар ДПСУ Олег Слободян назвав обшук в офісі "постановочним шоу", яке не має сенсу, оскільки його відомство активно співпрацює зі слідством.

Читайте також: Прокуратура провела більше 10 обшуків у "лісової мафії"

Як писав Василь Худицький в статті для DT.UA "Дрова замовляли?", нині у лісах Карпат і Полісся відбувається самовільна, безперервна, незаконна вирубка лісів, яка завдає значних економічних збитків нашій державі, паралельно підриваючи екологічну безпеку, що призводить до непередбачуваних наслідків.

Чималу частку законно й незаконно вирубаного лісу продають на Захід, тобто на експорт. Подальшим вирубкам українських лісів сприяють високі ціни, а також попит на деревину. Вони завдають великої шкоди передусім дубовим лісам. Водночас вирубують дедалі більше хвойних дерев (сосен та ялини) у Карпатах.

При цьому ліс, який вирубують, майже не надходить на підприємства для його подальшої обробки, а цілком і повністю експортується як необроблена деревина. Внаслідок таких дій у країні знищено й зупинено сотні переробних підприємств, зліквідовано тисячі робочих місць, наша держава недоотримує значних сум прибутку й перетворюється на сировинну базу для інших держав.