UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мелітополі окупанти викрали видавця Михайла Кумока та трьох журналістів

Їх забрали з дому озброєні люди.

У Мелітополі окупанти викрали журналістів, їхнє місцезнаходження наразі невідоме. Озброєні люди прийшли вранці до журналістів Юлії Ольховської та Любові Чайки, видавця Михайла Кумока, випускову редакторку видання «Мелітопольські відомості» Євгенію Борян, забрали їх і відвезли до невідомого напрямку. Про це повідомила донька Михайла Кумока Тетяна.

Вона також додала, що ніхто з викрадених на зв'язок не виходив. Ймовірно, що окупанти хочуть добитися співпраці. Тетяна Кумок також не має зв'язку з мамою, а під домом її батьків стоїть машина окупантів.

Оновлено. У Національній спілці журналістів України повідомили, що трьох журналісток після розмови про необхідність співпраці з окупантами відпустили. Місцезнаходження Михайла Кумока залишається невідомим.

Читайте також: Мера Мелітополя Федорова звільнили з полону росіян

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, сайт видання «Мелітопольські відомості» перестав працювати. Перед відключенням на ньому постало повідомлення про викрадення журналістів.

«З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну редакція «МВ» постійно була на зв'язку з читачами, висвітлюючи події, що відбувалися у Мелітополі та регіоні, займаючи проукраїнську позицію. При засиллі ворожої пропаганди, яку активно насаджували окупанти з моменту появи в місті, було очікувано, що на журналістів та співробітників чинитимуть тиск. І сьогодні це сталося.

Закликаємо керівництво міста та країни, колег із української та світової преси виступити на захист мелітопольських представників преси», — йдеться в останньому повідомленні редакції видання «МВ-холдинг».

Нагадаємо, 11 березня окупанти викрали мера Мелітополя Івана Федорова за відмову у співпраці. Згодом його вивезли до тимчасово окупованого Луганська.

Дії окупантів є військовим злочином, президент України Володимир Зеленський вимагав негайно звільнити мера та забезпечити безпеку керівникам усіх українських громад. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав світову спільноту сильніше тиснути на агресора.

Вийшли на протест на підтримку Федорова також і самі мелітопольці. Розгнівані опіром окупанти викрали організатора Ольгу Гайсумову. На місце «мера» окупанти намагалися влаштувати місцевого депутата Галину Данильченко («ОПЗЖ»), та одразу почала закликати «не протистояти росіянам». Пізніше їй повідомили про підозру у державній зраді.

16 березня стало відомо, що Федорова звільнили, його обміняли на дев'ятьох російських солдатів-строковиків.