UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Львові вперше в світі перерахували всіх бездомних котів

У місті живуть 5992 бездомних мугикаючи.

5992 кота живе у Львові - вуличних котів перерахували за допомогою унікального алгоритму, розробленого на базі платформи Animal-ID.info.

Про завершення заявленого раніше незвичайного "перепису котонаселення" розповіли у Львівській міськраді.

Завдяки активній часті опікунів та волонтерів вдалося з'ясувати, що на території міста живе 5992 вуличних кота. Наступним кроком має стати розробка міської програми, яка буде мати метою безпечне співіснування тварин і людей, а також регулювання кількості котів на вулиці гуманним шляхом.

"Ми це зробили! Вперше в світі Львів підрахував котів-безхатченків. Це стало можливим завдяки співпраці з нашими партнерами: Animal-ID.info компанія "Кормотех" та міжнародним фондом Four Paws Ukraine. ЛКП "Лев" щорічно проводить колосальну роботу по вакцинації, лікування та стерилізації кішок, які живуть на вулиці. Підрахунок допомагає нам зрозуміти, чи достатня ця робота, як нам планувати її надалі, потрібно залучати партнерів в цей процес. Завдяки підрахунку ми зрозуміли, що до роботи з бездомними котами треба залучати приватні клініки, щоб зупинити зростання популяції. Тому ми продовжимо йти шляхом стерилізації та максимального розміщення тварин у сім'ї", - сказала Оксана Кошак, директор ЛКП "Лев".

Вона зазначила, що також вступала в підрахунку котів-бездомних в якості волонтера.

"Коти в нашому місті є і вони зосереджені в спальних районах, де їх підгодовують. Мешканці надзвичайно гуманні: страви з водою, лотки для годування, коти підходили близько, а значить, не бояться людей. Це свідчить, що Львів - гуманне місто"- додала Оксана Кошак.

Однак потрібно додати, що знущання над безпритульними котами, кішками та кошенятами досить часті - про це можуть розповісти волонтери і ветеринари, до яких привозять навмисно скалічених тварин.



Співзасновник Animal-ID.info Віктор Копач розповів, що до підрахунку приєдналися 74 волонтера, вони працювали в секторах по місту 5 днів. Підрахунок тривав 75 годин.

"В місті ми нарахували майже 6 тис. кішок, з них стерилізованих - майже 6%. Звичайно, тут можлива значна похибка, адже не завжди це можна визначити візуально. Тому до підрахунку ми активно залучали опікунів, які знають котів у своєму секторі і могли підказати точну інформацію про кожного з них. Майже 5% кішок, що живуть на вулиці, потенційно мають господарів. Швидше за все, вони просто відпущені на самовигул. Цю ситуацію можна вирішити, якщо в місті буде введена обов'язкова реєстрація та ідентифікація домашніх котів", - розповів Віктор Копач.

Кошенят на вулиці нарахували аж 13% від усієї кількості підрахованих котів. Як відомо, кішка може мати кошенят протягом року наскільки раз, тому популяція, якщо не вжити заходів, буде зростати.

За словами Оксани Кошак, наступним важливим кроком, який дає місту зробити проведено підрахунок, повинна бути розробка міської програми поводження з безпритульними котами, яка додасть ще більше безпеки та комфорту і кішкам, і львів'янам.

Олеся Ліщинська, директор Four Paws Ukraine, зазначила, що досвід Львова у підрахунку тварин є дуже цінним для світу. Four Paws застосують таку ж модель, як у Львові, для підрахунку безпритульних тварин в Румунії і Болгарії.

Львів ще у 2014 році заборонила вилов безпритульних котів крім як для вакцинації і біостерилізації або в особливих випадках, якщо це загрожує життю людини. Спеціальне рішення тоді прийняла сесія міськради - котів, по суті, визнали частиною екосистеми міста та розпорядилися, щоб котам дозволили доступ в підвали, де вони могли б жити і виловлювати гризунів - допомагати місту. Слідом за Львовом такі ж рішення прийняли Київ, Одеса, Запоріжжя та інші міста, але особливо життя вуличних котів це не поліпшило.