У Львові вперше провели операцію з пересадки серця, повідомляє прес-служба Львівської міськради, передає " Інтерфакс ".
"У міській клінічній лікарні швидкої допомоги вперше провели трансплантацію серця. Це перша така операція у Львові", - зазначено в повідомленні міської ради.
За даними прес-служби, донором став 58-річний житель Львова, який отримав несумісні з життям травми в результаті падіння з висоти.
"Серце отримав 57-річний житель Коростеня, у якого 5 років тому був інфаркт. Його серце втратило пружність і не могло качати кров. Здорове донорське серце йому трансплантували спільно з командою Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим", - зазначив головний лікар лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.
Лікарі подякували рідних загиблого за дозвіл на трансплантацію. У нього зробили паркан серця і двох нирок. Це треба було зробити одномоментно і дуже швидко, оскільки дуже мало часу, щоб видалити орган і пересадити його іншій людині. Кожну хвилину певну кількість клітин органу відмирає.
Минуло близько доби з моменту визначення, що травми пацієнта несумісні з життям, до початку трансплантації. За цей час наші медики провели величезну роботу з підготовки всього необхідного. Паралельно на іншому операційному столі відбувалася підготовка пацієнта, якому проводили трансплантацію. Ця людина мала тяжку хворобу серця, яка могла привести до того, що в найближчі тижні він помер би від серцевої недостатності.
Трансплантація тривала близько семи годин, пройшла успішно, пацієнт уже розмовляє і знаходиться в свідомості. Його життєві показники стабільні і загрози життю немає.
Паралельно була здійснена трансплантація нирок двом пацієнтам, у яких були відсутні обидві нирки. Вони повністю залежали від апарату штучної нирки і кожні кілька днів повинні були проходити процедуру діалізу.
Всі операції пройшли успішно.
"Пацієнти в свідомості, вони контактні, але з ниркою є особливість: вона дуже чутлива до відторгнення. Імунна система визначає її як чужорідне тіло і намагається знищити. Тому зараз пацієнти приймають спеціальні препарати, що пригнічують імунітет і« знайомлять »організм з новим органом. Перед операцією провели спеціальні високоточні тести, які показали високу сумісність цих двох пацієнтів з донором, але все ж небезпека відторгнення зберігається ще протягом 2-3 тижнів ", - зазначив хірург, завідуючий першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич.
Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що у відомстві було створено спеціальний підрозділ, який буде займатися питаннями трансплантації і лікування хворих за кордоном. Про це він розповів під час останнього брифінгу.