У Львові стартувала перша тренувальна місія литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрБриг - ред.), навчання триватимуть місяць, повідомили в прес-службі Міністерства оборони України у вівторок, 6 березня.
"Такі навчання ми проводимо вперше. До цього військовослужбовці ЛитПолУкрБриг проходили певні етапи придбання оперативних спроможностей підрозділів і після відповідної сертифікації приступили до навчання інших. Тобто ЛитПолУкрБриг отримав завдання провести підготовку особового складу штабу одного з штатних десантних батальйонів Збройних сил України за стандартами НАТО", - зазначив керівник тренувальної місії полковник Володимир Юданов.
За словами польського капітана Мартіна Плонки, під час цього тренування офіцери штабу мінімально використовують комп'ютери та інші електронні засоби і таким чином відтворюють ситуацію ведення бойових дій в умовах, коли їх неможливо використовувати.
"Основна увага під час занять ми звертаємо на процес прийняття рішень і філософію ведення бойових дій. Протягом перших двох тижнів офіцери будуть обробляти послідовність прийняття рішень у відповідності з процедурами НАТО. Наступні два тижні будуть практичні вправи, під час яких українські офіцери відпрацюють власні бойові накази з запропонованої легендою навчань", - розповів литовський майор Костас Петровас.
Нагадаємо, у вересні 2014 року було підписано угоду про створення багатонаціональної польсько-литовсько-української бригади ЛитПолУкрБриг. Документ підписали міністри оборони України, Польщі та Литви. Очікувалося, що ЛитПолУкрБриг використовуватиметься для участі в операціях під егідою ООН, НАТО і ЄС.
Головними завданнями бригади є участь у міжнародних зусиллях щодо гарантування миру, поглиблення регіонального військового співробітництва та створення основи для заснування на базі бригади бойової групи ЄС. Від України в бригаді служитимуть 545 військовослужбовців, від Литви – 350, від Польщі - до 3,5 тисяч осіб. До складу керівництва ЛитПолУкрБрига увійшли 18 українських офіцерів.
5 жовтня 2017 року в польському Любліні Литовсько-польсько-українська бригада отримала власний бойовий прапор.