UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Львові пересадили серце і дві нирки трьом пацієнтам від 28-річного донора

Дозвіл дали мама, сестра і вагітна первістком дружина померлого від інсульту.

У львівській лікарні швидкої допомоги лікарі пересадили серце і дві нирки трьом пацієнтам від одного донора. "Три людини отримали свій шанс на життя", - написав головний лікар Олег Самчук.

"Донор - молода людина, 28 років. Інсульт. Ми тиждень боролися за нього, але, на жаль, його мозок помер. Після того, як консиліум лікарів це підтвердив, рідні погодилися на донорство", - написав Самчук.

За його словами, дозвіл на пересадку дали мама, сестра і вагітна первістком дружина покійного. Жінка першою без сумнівів погодилася підписати документи. Вона хотіла, щоб серце її минулого чоловіка продовжило битися.

Його отримав 36-річний житель Костянтинівки. Батько двох дітей. Його власне серце було збільшено в чотири рази через перенесений в дитинстві грипу і ускладнень після хвороби.

Операція з пересадки серця тривала сім годин. Зараз пацієнт поміщений у відділення інтенсивної терапії.

Одну нирку пересадили 51-річному львів'янину з хронічним 10-річним діагнозом, іншу - киянину У 2012 році йому вже пересаджували нирку в Білорусі, але вона втратила свої функції і з березня він був на замісної ниркової терапії.

Обидві операції пройшли добре, нирки працюють.

"Особлива і найбільша подяка родині донора. Ми глибоко співчуваємо вашої втрати і сподіваємося, що розуміння того, що три людини продовжать жити завдяки вашому непростого рішення, хоча б трохи зменшить біль. Світла пам'ять донору", - зазначив головний лікар.

Олег Самчук також подякував за співпрацю хірурга Бориса Тодурова, котрого за 4 години вертольотом і літаком доставили з Маріуполя до Львова для проведення операції.

Читайте також: Львів судитиметься з Кабміном через карантин вихідного дня

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив порядок перевезення анатомічних матеріалів людини. Відповідне розпорядження було прийнято на засіданні уряду 5 серпня по процедурі без обговорення.

У червні МОЗ створило окремий підрозділ для розвитку трансплантації в країні.

Єдину інформаційну систему з трансплантації в Україні в МОЗ планують запустити вже на початку 2021 року. У цій системі буде вся необхідна база про донорів і реципієнтів, тобто тих, хто потребує пересадки органів.

Про те, як Олегу Самчуку вдалося значно поліпшити стан свого закладу до початку медреформи, і домогтися проведення там трансплантацій, читайте в матеріалі Алли Котляр "Головний лікар Олег Самчук:" Я реалізовував свої медичні мрії "" для ZN.UA.