UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Львівській області вщент згоріла редакція газети "Голос Самбырщини"

за Причиною пожежі став навмисний підпал

У Самборі Львівської області дотла згоріло приміщення редакції районної газети "Голос Самбірщини". Причина пожежі - підпал. Таку версію висловили правоохоронці та представники ДСНС, які прибули на ліквідацію пожежі.

Про надзвичайну подію розповів "Журналіст України" на офіційній сторінці в Facebook з посиланням на повідомлення голови НСЖУ Сергія Томіленка.

"Редакція районної газети "Голос Самбірщини" вигоріла через свідомий підпал. Завтра люди не отримають свою улюблену районку... Тільки що головний редактор газети "Голос Самбірщини" Марія Пукій поінформувала НСЖУ, що приміщення редакції вигоріло. Саме зараз пожежу закінчують ліквідовувати працівники МНС, а у приміщенні проходять слідчі дії Національної поліції", - зазначив він.

Як повідомила Пукій, у четвер, 19 грудня, о 8-й ранку на роботу прийшла бухгалтер, побачила, що двері редакції вибиті та прочинені, усередині - дим. "Спочатку подумали, що задимлення, але насправді вигоріли всі кабінети, особливо там, де редакційні комп'ютери. Тепер завтра читачі не отримають своєї газети. І що тепер з нами буде взагалі - не знаємо", - розповіла вона.

Як зазначив Томіленко, редакція газети розташована на другому поверсі цілісного комплексу разом із друкарнею. "Рік тому районна газета роздержавилася, за рішенням районної ради редакція має право перебувати у своєму приміщенні, будучи і у приватному статусі (це норма профільного закону). Але. Друкарня пішла на приватизацію. Сесія райради наклала обмеження, що приватизація не має торкатися нежитлових приміщень, у яких перебуває редакція. Та коли редактор намагалася укласти новий договір на користування приміщеннями, виявилося, що весь комплекс - включно з редакційними приміщеннями - приватизовано", - зауважив Томіленко.

Зі свого боку Пукій уточнила, що з редакції винесено сейф. Грошей у ньому не було, але там зберігалися статутні документи редакції. За словами Томіленка, згодом сейф знайшли. Зловмисники його кинули на вулиці в кущах, сейф їм зламати не вдалося, і всі документи залишилися на місці.

НСЖУ звернувся до правоохоронних органів з проханням забезпечити оперативне розслідування надзвичайної події.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк повідомила про те, що за десять місяців цього року в Україні постраждали 208 журналістів через професійну діяльність. Про це вона розповіла на парламентських слуханнях на тему "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення", повідомляться на сайті ІМІ.

Романюк зазначила, що найбільш проблема для українських журналістів – це фізична агресія. Із 208 інцидентів – 147 стосувались фізичної агресії.