Військово-цивільні адміністрації в Луганській і Донецькій областях, створені указом президента, повинні надавати в тому числі соціальні послуги та здійснювати соціальний супровід сімей. Про це в інтерв'ю DT.UA повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко.
За його словами, це знаходиться на особистому контролі Павла Жебрівського та Георгія Туки.
Але оскільки в 2014-му вся система соціальних працівників (12 тисяч осіб) була фактично знищена - на них вирішили заощадити, то працювати з внутрішньо переміщеними особами (ВПЛ), з сім'ями у "сірій зоні", які опинилися в складних життєвих обставинах, вирішувати питання черг по субсидіях та одиноких матерів сьогодні нікому.
"В рамках мізерного бюджету ми намагаємося виправити помилки по ліквідації соцпрацівників. Посилити соцслужби і забезпечити хоча б мінімальні умови їхньої праці для мене - справа честі", - заявив Розенко.
Станом на 1 лютого в Україні кількість зареєстрованих переселенців перевищила 1 млн 700 тисяч осіб. Відзначається, що більш 714 тисяч сімей звернулися за фінансовою допомогою. Держава призначило таку допомогу більше 669 тисячам сімей.
6 січня президент України Петро Порошенко підписав закон №2166 про посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
Між тим, офіційна цифра дуже занижена - вважають волонтери. Адже ці дані враховують лише тих, хто має папірець про те, що він переселенець. А вона є далеко не у всіх, пише в статті для DT.UAОксана Онищенко. Хтось не може її отримати. Хтось не хоче, тому що держвиплати переселенцям мізерні (442 грн або 884 грн щомісяця, але лише протягом півроку), і муки, які супроводжують їх одержання, того не варті.
Детальніше про становище переселенців в Україні читайте у статті Не помічати - простіше. Влада перевірить переселенців Оксани Онищенко для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".