В українських лікарнях у достатній кількості є антидоти, необхідні для порятунку населення, яке зазнало хімічної атаки. Така ж ситуація і в військових з'єднаннях ЗСУ, зазначив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону.
"Раніше йшлося про те, що росіяни могли готувати проти ЗСУ і деяких наших міст хімічну атаку. Була проведена відповідна робота, пройшло навчання медперсоналу. Сьогодні антидоти є в достатній кількості в лікарнях і у наших сил оборони".
Крім РНБО України, план дій на випадок хімічних атак в Україні розробляє також Всесвітня організація охорони здоров’я. Таку заяву вчора зробив директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Ханс Клюге.
"Враховуючи невизначеність поточної ситуації, немає жодних гарантій, що війна не стане гіршою. ВООЗ розглядає всі сценарії і готує запасні варіанти для різних ситуацій, в яких може постраждати народ України, починаючи від продовження лікування масових жертв і закінчуючи хімічними атаками", - заявив Клюге, не надавши більш докладної інформації.
Про можливість застосування росіянами хімічної зброї зазначали ще місяць тому. Зокрема, речниця Білого дому Джен Псакі скачала, що після нанесення ударів з застосуванням хімічної зброї, Кремль може намагатися перекинути відповідальність на США. Раніше російська сторона вже звинувачувала Штати в розробці на території України біологічної зброї.
Волонтерський проєкт з інформування широкої аудиторії про російсько-терористичну агресію проти України InformNapalm поширював дані, згідно з якими потенційним є застосування ворожою армією зарину, це отруйна речовина нервово-паралітичної дії. Насамперед йдеться про населені пункти, де найбільш ймовірними є спроби прорвати оборону.