UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лаврова пригрозили анексією Києва, Львова і Харкова

У цих містах є дипломатичні представництва РФ.

Речник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила про те, що Москва може не переносити дипломатичні установи на території України, біля яких відбулись акції протестів, а просто змінити їх статус – "за прикладом генконсульства РФ в Сімферополі" в Криму, який РФ анексувала в березні 2014 року.

"Я хочу нагадати, що українські дипломатичні, консульські представництва тут працюють і тут є українські дипломати. Ми захищаємо їх", - сказала Захарова під час брифінгу в МЗС РФ, трансляцію якого вело зовнішньополітичне відомство на своїй сторінці в Facebook."Розумієте, наш недавній історичний приклад говорить про те, що іноді перенесення не потрібне, а інколи так виходить, що змінюється статус дипломатичних представництв. Ось у нас, наприклад, було генеральне консульство в Сімферополі, а потім стало представництво Міністерства закордонних справ в регіоні. Трапляється й так".

Дипломатичні представництва РФ в Україні є в Києві, Львові та Харкові.

МЗС РФ на цьому тижні викликало тимчасового повіреного у справах України Руслана Немчинського через те, що в районі Керченської протоки російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Російські дипломати також обурилися через акції протесту під стінами посольства РФ у Києві.

Після атаки Росії в районі Керченської протоки, в результаті якої пограниченая служба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту, в десяти областях України ввели воєнний стан терміном на 30 днів.

Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону". Україна звернулася в міжнародні інстанції. В результаті ЄСПЛ зобов'язав Росію повідомити про місцезнаходження та стан захоплених військових, забезпечити лікування пораненим і негайно повернути всіх захоплених в полон військовослужбовців Україні. Також суд зобов'язав Росію негайно пояснити причини нападу та затримання українських військовослужбовців у територіальних водах належить Україні, Криму.

При цьому Росія не має міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування українських моряків. Якщо у РФ є претензії у зв'язку з діями українських військових моряків, їх повинні пред'являти безпосередньо українській державі, але не шляхом організації індивідуального кримінального переслідування військовослужбовців.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Звільнення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".