UA / RU
Підтримати ZN.ua

У «Кузні на Рибальському» відхрещуються від обвинувачень і скаржаться на тиск ДБР – заява

Обшуки правоохоронців загрожують підприємству закриттям.

Обшуки на заводі «Кузня на Рибальскому» ставлять підприємство на межу зупинки, загрожують тисячам працівників втратою робочих місць і підривають обороноздатність країни, заявили у пресслужбі підприємства після того, як напередодні туди навідалися правоохоронці.

На заводі стверджують, що завжди надавали слідчим Держбюро розслідувань запитувані документи, і жодної юридичної необхідності в обшуку не було. 

«Маски-шоу, як в найтемніші часи Януковича, що їх ДБР та прокуратура влаштували на підприємстві 28 квітня, колектив і менеджмент заводу розцінюють як ще один доказ свідомого доведення підприємства до банкрутства і зриву виконання його контрактних зобов’язань перед українською армією в умовах російської агресії», - йдеться у заяві.

Справжньою метою обшуків на підприємстві вважають спробу зриву передачу на озброєння армії бронекатерів  «Кентавр ЛК», «Станіслав» і «Малин». Готовність десантно-штурмових катерів в середньому становить близько 90%, успішно завершені їх швартові та ходові випробування.

«Замість того, щоб прийняти катери на озброєння, влада намагається зупинити цей процес, що негативно вплине на боєздатність Військово-морських сил України. (…) Є підстави вважати, що руйнуючи вітчизняне виробниче підприємство, влада або її окремі представники, діють в інтересах окремих держав», - йдеться у повідомленні.

На заводі запевняють, що вітчизняні катери коштуватимуть дешевше, ніж закордонні аналоги, а їхнє виробництво було розпочато тоді, коли західні партнери ще не постачали нашій країні летальне озброєння, тож бойові модулі також було вирішено виробляти в Україні.

Зміни до тактико-технічного завдання на виготовлення катерів на підприємстві пояснюють тим, що проєкт – пілотний, і його коригування є процесом природним і неминучим:  «Їх (зміни – ред.) визначає замовник, у цьому випадку Міністерство оборони, а завод – зобов'язаний враховувати». 

««Кузня» оскаржуватиме дії правоохоронців в судах і докладе всіх зусиль для виконання контрактів з державою попри протидію самої держави, яка руйнує єдине підприємство, здатне виготовляти військові судна, і яке відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні обороноздатності країни», - підсумовується у заяві.

Читайте також: Данілов розповів, чому РНБО не розглядає санкції проти Порошенка і Гладковського

Нагадаємо, у 2018 році фонд «Прайм Ессетс Кепітал», який управляв активами Петра Порошенка, продав «Завод Кузня на Рибальському». Перед продажем понад 60 000 кв. м нерухомості заводу передали компанії «Строй-Реновація», заснованій за три місяці до продажу самим ПАТ «Кузня на Рибальському». Її кінцевими бенефіціарами стали Петро Порошенко та Ігор Кононенко.

У вересні 2019 року Печерський районний суд Києва заарештував нерухомість заводу у межах однієї зі справ, відкритих проти п’ятого президента України. Під арешт потрапили комплексу виробничих будівель площею 115,8 тисяч кв. м, пожежне депо, тіра на Рибальському півострові, сім гуртожитків, нежитлове приміщення площею 3,6 тисячі кв. м, павільйон і 3,2 мільйона іменних акцій заводу.

У листопаді 2019 року Київський апеляційний суд скасував арешт, дійшовши висновку, що рішення Печерського суду було необґрунтованим, а клопотання ДБР про арешт майна внесено з порушенням вимог КПК.