UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму ввели мораторій на капітальне будівництво - Ъ

Декілька забудовників, що працюють у Криму, вже зіткнулися з труднощами і чекають колапсу в галузі.

Так званий "голова Криму" Сергій Аксьонов ввів на окупованому в РФ Кримському півострові мораторій на будівництво та реконструкцію капітальних об'єктів (крім бюджетного будівництва), який повинен тривати до 1 січня 2018 року.

Як повідомляє "Коммерсантъ", будівельні роботи в Криму заборонені до перевірки документів Архітектурною містобудівною радою "Республіки". Мораторій передбачає зупинку видачі дозволів на будівництво, а також декларацій про початок виконання робіт та про готовність об'єкта.

Наголошується, що заборони торкнуться Алушти, Євпаторії, Керчі, Судака, Сак, Феодосії, Ялти та Сімферополя, а також шести районів Криму. Розпорядження про мораторій вийшло менш ніж через місяць після критики безладної забудови Криму російським президентом Володимиром Путіним.

Напередодні, 25 квітня, Сергій Аксьонов, пояснюючи своє рішення, заявив, що "рівень хаотичної забудови без документації вийшов за усі допустимі межі", а також пообіцяв, що мораторій буде знято протягом місяця.

За словами "головного архітектора" окупованого Криму Анни Царьової, яка очолила раду з представників архітектурного співтовариства і кримських "міністерств", забудовникам, що не порушують закон, побоюватися нема чого, оскільки перевірка буде проведена в найкоротші терміни". Якщо претензій не буде, то роботи на об'єктах будуть поновлюватися. Тим часом, у прес-службі "Мінбуду Криму" журналістам заявили, що вперше побачили розпорядження на офіційному сайті і подробиць заборони не знають.

Голова Асоціації забудовників Криму і співзасновник РБУ "Артек" в Гурзуфі Олексій Гринцевич, у свою чергу, заявив журналістам, що прийняте рішення призведе до колапсу в будівельній галузі. Компанія Гринцевича через три місяці повинна була здати житловий комплекс, дозвіл на будівництво було видано окупаційною владою РФ два роки тому. Однак 25 квітня кримський банк РНКБ повідомив забудовника, що у зв'язку з мораторієм припиняє кредитування проекту на 200 млн руб.

"У забудовників немає іншого виходу, ніж стягувати через суд відшкодування шкоди, заподіяної рішенням про мораторій". Збитки понесуть і постачальники, в результаті бюджет недоотримає податки. В цілому в Криму будуть звільнені 3-5 тис. будівельників, з них 40-50% росіяни", – підкреслив він.

Ще один неназваний кримський інвестор у коментарі журналістам заявив, що подібні заборони псують інвестклімат і породжують корупцію.

Заступник голови Мінекономіки РФ Сергій Назаров, коментуючи мораторій, заявив, що дії влади "абсолютно розумні" і не здійснюють негативного впливу на інвестклімат.

Нагадаємо, в грудні минулого року так званий "міністр економічного розвитку республіки Крим" Валентин Демідов подав у відставку. Свою посаду Демидов обіймав протягом півтора років.