До курортного сезону 2014 року 3 встановлять 1477 туристично-інформаційних покажчиків двома мовами - російською та англійською. Низка громадських організацій півострова вже висловили свій протест через відсутність у цьому проекті державної української мови.
Як повідомили у Міністерстві курортів і туризму АРК, роботи планують здійснити у рамках проекту Євросоюзу "Диверсифікація та підтримка туристичного сектора Криму".
В офіційному повідомленні йдеться, що покажчики будуть розміщені біля туристичних об'єктів у Бахчисараї, Керчі, Алушті, Судаку, Євпаторії, Сімферополі та Севастополі.
Зараз для кожного міста підготовлені паспорти, які включають перелік пам'яток, карту-схему міста з нанесеними на ній точками встановлення візуальної навігації, кількість необхідних стовпів і туристично-інформаційних покажчиків. Вони будуть зроблені в загальному стилі, погодженому з міністерством і містами-учасниками.
Голова кримської громадської організації "Український дім" Андрій Щекун у коментарі Радіо Свобода заявив, що кримська громадськість готова почати петиційну кампанію з метою змусити чиновників та іноземних партнерів виконувати чинне законодавство щодо державної мови.
"В принципі, конституція кримської автономії дозволяє поряд із державною українською мовою використовувати, наприклад, кримськотатарську або російську. Але - "поруч", а не "замість", - підкреслив Щекун.
Втім, кримські чиновники та експерти проекту стверджують, що остаточно мовне питання ще не визначено.
"Принципове рішення ще не прийнято ані в міністерстві, ані у проекті. Крапку ставити ще рано. Проект зараз оголошує тендер на виготовлення цих покажчиків. І не проблема, щоб там було багато мов. Але це має поміститися у самому форматі цих табличок. Я вважаю, що українська мова як державна, має бути", - зазначив експерт проекту "Диверсифікація і підтримка туристичного сектора Криму" Рустем Тагаров.
Міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв підтверджує: зараз визначено тільки місця встановлення цих знаків.
"Вміст буде доопрацьовуватися додатково. Коли вже будуть виділені кошти, коли буде зрозумілий дизайн тощо. А взагалі - п'яти або шести мовами хотілося б, як мінімум", - сказав Лієв.
Нагадаємо, у першому півріччі 2013 року кількість російських туристів у Криму збільшилася на 18%. У той же час, відпочиваючих з інших регіонів України на півострові стало менше. !zn
Читайте також:
Українцям приємніше, коли до них звертаються державною мовою
У Партії регіонів запропонували зробити державною мовою суржик