UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму відновили мовлення три українські радіостанції

На території анексованого півострова тепер можна ловити "Українське радіо" (УР-1), Всесвітню служби УТР та одеське радіо "Маяк".

В окупованому Криму на середніх хвилях АМ доступно мовлення трьох українських радіостанцій. Про це з посиланням на кореспондентів у Facebook повідомили в прес-службі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України.

У повідомленні наголошується, що "Українське радіо" (УР-1), Всесвітньої служби УТР та одеське радіо "Маяк" тепер можна слухати в Криму.

За даними Нацради, на території анексованого півострова тепер можна ловити такі українські радіостанції:

1) Українська радіо (УР-1) та Всесвітня служба УТР:

- 549 кГц (Миколаїв, радіоцентр Промінь, 720 кВт) - УР-1
- 837 кГц (Харків, радіоцентр Таранівка, 150 кВт) - УР-1 + ВС "УТР
- 1 278 кГц (Одеса, радіоцентр Петрівка, 100 кВт) - УР-1 + ВС" УТР
- 1431 кГц (Миколаїв, радіоцентр Промінь, 800 кВт) - ВС " УТР

2) Одеське радіо "Маяк":

- 765 кГц (Одеса, радіоцентр Петрівка, 40 кВт).

Читайте також: На Херсонщині підірвали ще одну електроопору для подачі електроенергії в Крим

У середині жовтня на окуповану частину Луганщини почали транслювати державне телерадіомовлення - Телеканал "ЛОТ" і радіо "Пульс". Крім того, вже встановили або збираються найближчим часом встановити більш потужні передавачі для мовлення на тимчасово окупованих територіях і в інших місцях області.

Як писав Володимир Горбулін у статті для DT.UA "Гібридна війна" як ключовий інструмент російської геостратегії реваншу чи не перше, що зробили різні "ополченці" і "зелені чоловічки" на окупованих територіях, - це відключили українські телеканали і масовано включили російські. Формування єдиного і повністю контрольованого інформаційного простору - очевидна стратегія розгортання інформаційної складової конфлікту з боку агресора.

Однак повністю завоювати інформаційний простір Росії не вдалося - багато пропагандистських заяв з боку російського телебачення з української тематики швидко спростовували самі інтернет-користувачі, які все частіше стають "рядовими інформаційних воєн".