UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму суд залишив під арештом п'ятьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Обвинувачені залишаться в СІЗО до 11 червня.

Верховний "суд" анексованого Росією Криму у середу, 29 березня, відхилив апеляції п'ятьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" на продовження їм тримання в СІЗО до 11 червня, повідомляє QirimInfo із посиланням на адвоката затриманого Узаіра Абдуллаєва Сергія Легостова.

За словами правозахисника, суд неналежним чином підготував справу до апеляційного розгляду. Обвинуваченим і їх захисникам апеляційні скарги доставили за два дні до слухання - 27 березня.

Крім того, на слуханні не було адвоката Едема Семедляєва, підзахисний якого наполягав на присутності свого адвоката, оскільки закон передбачає п'ятиденний термін очікування захисника.

"Я вважаю, це порушує конвенційне право його підзахисного захищати себе за допомогою обраного ним захисника", – повідомив Легостов.

Також, за його словами, суд не взяв до уваги наявність дітей і сімейне положення обвинувачених.

Нагадаємо, в травні минулого року окупаційна "влада" Криму провела обшуки і затримання в будинках кримських татар Бахчисарая. Підставою для обшуків став пошук членів забороненої організації "Хізб ут-Тахрір". Голова ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв назвав їх "черговою акцією залякування".

Карну справу стосовно трьох жителів Бахчисараю було порушено 11 травня по частині 2 статті 205.5 КК РФ ("участь у діяльності терористичної організації"). Стосовно ще одного громадянина - по частині 1 статті 205.5 КК РФ ("організація терористичної діяльності").

У вересні Міністерство закордонних справ України зажадало від російської сторони негайного скасування судових рішень щодо кримських татар, яких звинуватили у зв'язках із терористичною організацією "Хізб ут-Тахрір".

Суд над кримчанами розпочався 1 червня, їх звинуватили в тероризмі і участі в ісламському угрупуванні "Хізб ут-Тахрір".

На думку звинувачення, один з підсудних, Зейтуллаєв у березні 2014 року організував у селах Орлине, Тилове та Штурмове Балаклавського району, а також у Севастополі осередок забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір". Як вважає обвинувачення, кінцевою метою групи було встановлення "ісламського правління" через відтворення "Всесвітнього ісламського Халіфату" і створення Кримського вілаята (адміністративної одиниці халіфату) на місці Севастополя.