UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму обвалився водоспад "Срібні струмені", назавжди втративши свій вигляд

Водоспад був однією з головних визначних пам'яток гірського Криму.

Водоспад "Срібні струмені", що був однією з головних визначних пам'яток гірського Криму, в результаті природного обвалу назавжди втратив вигляд, через який він отримав свою назву.

Як зазначив доцент географічного факультету Кримського університету Сергій Кисельов, водоспад, який розташований на території Бахчисарайського району Криму, на південному схилі Ай-Петринської гряди, обвалився кілька днів тому.

Велика кам'яна брила, вкрита мохом, з якої стікала вода, відкололася і звалилася вниз.

"До цього треба ставитися філософськи, ті ж "Срібні струмені" переживали такі обвалення в своїй історії не раз. Але можна точно сказати – такого вигляду, який надавав родзинку цьому водоспаду – вже не буде", - сказав Кисельов.

Джерело водоспаду – річка Сари-Узень має різну витрату води протягом року. За словами Кисельова, найбільш красивим водоспад ставав у дні, коли води було не дуже багато. Витончене і романтичне враження водоспад мав через мох на уступі, за яким стікали численні тонкі струмені води.

"У певні моменти доби, коли через ліс пробивалося світло – звичайно, було феєричне видовище. Звідси і назва водоспаду "Срібні струмені", - сказав Кисельов.

Вапняний туф, який обвалився, утворюється в джерелах з-за високого вмісту кальцію у воді. Процеси утворення наросту йдуть з різною швидкістю, займають сотні і тисячі років, зазначив експерт. Всього в Криму понад 100 водоспадів, більше половини з яких діють тільки в період танення снігів.

Процеси природного обвалення природних об'єктів на півострові не поодинокі, особливо в гірській місцевості. Серед них – обвали скель і гір, обвалення в результаті сейсмічної діяльності, у рівнинній частині є активність грязьових вулканів. Однак набагато більшої шкоди унікальній природі Криму завдає неконтрольована людська діяльність, зазначив Кисельов.

Раніше повідомлялося про те, що в листопаді в Криму в Судаку обвалилася одна з веж Генуезької фортеці. Однією з причин називали недбале ставлення нового керівництва - нібито на території давньої пам'ятки будують готелі.

Також повідомлялося, що уряд РФ прийняв розпорядження, згідно з яким 220 об'єктів на території анексованого Криму включені до єдиного реєстру культурної спадщини народів РФ.