UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму "бійця кримськотатарського батальйону" засудили до 10,5 років колонії

Февзі Саганджі нібито брав участь у діяльності незаконного збройного формування на території України, стверджують окупанти.

В окупованому Криму "суд" виніс вирок 24-річному місцевому жителю Февзі Саганджі, визнавши його "винним в участі у діяльності незаконного збройного формування на території України". Як повідомляє "Крим. Реалії" з посиланням на кримські ЗМІ окупантів, Саганджи призначили покарання у вигляді 10 років 6 місяців в'язниці.

За версією російських слідчих, житель Криму в 2016 році вступив до лав "кримськотатарського добровольчого батальйону ім. Номана Челебіджіхана". Саганджі нібито брав активну участь у діяльності батальйону, проходив курси спеціальної підготовки.

Повідомляється, що кримський татарин повернувся на півострів у вересні 2017 року, а в квітні 2018-го його затримали російські силовики. Відносно нього було порушено справу за ч. 2 ст. 208 Кримінального кодексу РФ (Участь у збройному формуванні, не передбаченому законом, а також участь на території іноземної держави в збройному формуванні, не передбаченому законодавством даної держави, в цілях, що суперечать інтересам РФ).

Саганджі публічно не коментував вирок суду, пише видання.

У березні 2018 року росЗМІ повідомили про арешт 24-річного чоловіка, обвинуваченого в участі у "кримськотатарському добровольчому батальйоні". Тоді голова організації "Аскер" Ленур Іслямов сказав, що йому не відомо про затримання і арешт у Криму чоловіка, якого звинуватили в участі у "добровольчому батальйоні".

23 січня 2019 року в Криму пройшли обшуки за адресами нібито учасників батальйону імені Номана Челебіджіхана. Пізніше стало відомо, що окупанти обшукали батьків представника "Аскер" Евеліни Аріфової і Бекіра Абултарова. ФСБ також заявила про затримання "охоронця командира кримськотатарського батальйону".

Дискусія про створення кримськотатарського батальйону у складі правоохоронних органів України триває з 2016 року. У Меджлісі відзначали, що матеріали з даного питання були передані президенту Петру Порошенку та голові МВС Арсену Авакову. У Національній гвардії заявляли, що заяви про створення у їхній структурі "кримськотатарського батальйону" поки не закріплені законодавчо.