UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму 93% проголосували за приєднання до РФ - екзит-пол

За автономний статус у складі України висловилися лише 7% опитаних.

За приєднання Криму до Російської Федерації на "референдумі" проголосували 93% кримчан.

Такі результати екзит-полу, проведеного Кримським республіканським інститутом політичних та соціологічних досліджень, повідомляється на сайті заходу.

Решта 7% опитаних висловилися за автономний статус у складі України.

Опитування проходило на 150 виборчих дільницях у Криму і 50 - у Севастополі. Всього було опитано 59111 осіб.

Нагадаємо, що так званий "референдум" є незаконним. Україна та міжнародне співтовариство ігнорують і бойкотують його проведення, і не визнають його результатів. Зокрема, 99% кримських татар не брали участь в цьому "волевиявлення". Як заявив один з лідерів Меджлісу Мустафа Джемілєв, за умови бойкоту кримськими татарами "говорити про явку понад 70% - це вже смішно".

голова комісії з проведення "референдуму" Михайло Малишев заявив, що явка виборців на 18:00 склала майже 76%. За його даними, в Криму проголосувало 73,41% населення, у Севастополі - 83,5%. "Загальна явка склала 75,9%", - сказав він. Всього, за даними на 18:00, у референдумі взяли участь 1 млн 379 тис. 724 людини, включаючи Севастополь.

Разом з тим, як заявили у Комітеті виборців України (КВУ), аномально висока явка кримчан на "референдумі" є результатом маніпуляцій - в списки для голосування безпосередньо на виборчих дільницях вносять додаткові списки виборців, які не були зареєстровані, але прийшли і заявили про своє бажання. При цьому, серед таких людей опиняються і громадяни Росії, а також ті, хто голосував на кількох ділянках одночасно. При цьому у списки голосуючих в день референдуму вноситься від декількох десятків до декількох сотень виборців.

7 березня в.о. президента України О.турчинов підписав указ "Про припинення дії постанови Верховної Ради АРК "ПРО проведення загальнокримського референдуму", який набрав чинності з дня опублікування. Того ж дня до Конституційного суду надійшло конституційне подання О.турчинова щодо відповідності Конституції України цієї постанови кримського парламенту.

11 березня и.о.генерального прокурора України Олег Махніцький заявив, що будь-які дії посадових осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування АРК щодо виконання протиправних постанов Верховної Ради автономії, зокрема, про проведення 16 березня референдуму про входження АРК до складу РФ, є незаконними і тягнуть за собою відповідальність згідно з законодавством.

14 березня Конституційний суд України визнав неконституційною постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму" від 6 березня. Згідно з рішенням КС, постанова АРК визнано неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення даного рішення КС. 15 березня Верховна Рада України достроково припинила повноваження Верховної Ради АРК.

Меджліс кримськотатарського народу закликав жителів півострова бойкотувати референдум про статус АРК, призначений на 16 березня. О.турчинов також звернувся проживають у Криму громадян України із закликом не брати участь у призначеному на 16 березня референдумі.

Експерти Ради Європи з конституційного права (Венеціанської комісії) заявили, що проводиться у Криму 16 березня референдум про приєднання до Росії є нелегітимним і суперечить Конституції України.

США, Канада, ЄС вже заявили, що не визнають результатів референдуму. Москва наполягає на легітимності кримського референдуму. США і Євросоюз загрожують Росії санкціями у разі порушення територіальної цілісності України. !zn